ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa sprzętu IT oraz sprzętu biurowego do IHAR-PIB

Zamawiający Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy (Radzików, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu IT oraz sprzętu biurowego do IHAR-PIB”. Termin składania ofert minął 2 lipca 2026, 11:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
2 lipca 2026, 11:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 282 009 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    RyzykoDostawa sprzętu IT i biurowego (komputery, serwery, monitory, drukarki, akcesoria, sprzęt biurowy) z obowiązkiem instalacji i przeszkolenia personelu w Radzikowie. Zamawiający dopuszcza oferty częściowe na dowolną liczbę z 4 lotów oraz rozwiązania równoważne do opisanych w SWZ, ale wymaga dowodu ich równoważności w ofercie.

  • 2

    ZakresCzas realizacji umowy to 10 miesięcy, a miejsce dostawy to siedziba IHAR-PIB w Radzikowie (woj. mazowieckie).

  • 3

    ZakresZamówienie jest współfinansowane z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i dotyczy realizacji części inwestycji „Centralne Laboratorium Fenotypowania i Genotypowania Roślin Rolniczych”.

  • 4

    ZakresZamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, jeśli nie otrzyma środków publicznych na sfinansowanie zamówienia.

  • 5

    ZakresWykonawca nie może składać ofert wariantowych, katalogów elektronicznych ani liczyć na zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

NIP

5290007029

Adres

ul. Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, Radzików 05-870 Błonie, 05-870 Radzików

Region (NUTS)

PL913 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa sprzętu IT oraz sprzętu biurowego do IHAR-PIB

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

Dodatkowe kody CPV

30211000-1 - Komputery wysokowydajne; 48820000-2 - Serwery; 30190000-7 - Różny sprzęt i artykuły biurowe

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: Część 4 – 11 000,00 zł. 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 98). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku BNP PARIBAS, numer rachunku: 47 2030 0045 1110 0000 0094 2390, z dopiskiem: WADIUM - Przetarg pn, nr 8/ZP/RA/KPO/2026 część nr 4. 4. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne tylko wówczas, gdy wymagana kwota znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 2 pkt 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej (opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji). 6. Z treści gwarancji/poręczenia musi jednoznacznie wynikać: 1) nazwa zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego); 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem; 3) kwota gwarancji/poręczenia; 4) termin ważności gwarancji/poręczenia, obejmujący cały okres związania ofertą; 5) bezwarunkowe, nieodwołalne, płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. w art. 98 ust. 6 uPzp Ponadto, zaleca się podanie adresu e-mail poręczyciela/gwaranta, na jaki Zamawiający powinien złożyć oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 uPzp. 7. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej lub ubezpieczeniowej) lub poręczenia musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu - dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dokument powinien spełniać następujące wymagania: a) w treści gwarancji/poręczenia powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż „wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich”, chyba, że wynika to z przepisów prawa; b) nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego/poręczenia do gwaranta/poręczyciela; c) nie może zawierać postanowień o konieczności kierowania przez beneficjenta żądania za pośrednictwem banku lub innej tego typu instytucji; d) nie może zawierać zapisu, że wszelkie roszczenia należy zgłosić w okresie ważności gwarancji/poręczenia w przypadku, gdy termin jej ważności jest tożsamy z terminem związania ofertą (jeżeli koniec terminu do żądania wypłaty z gwarancji lub poręczenia przypada na dzień uznany za ustawowo wolny od pracy lub sobotę, wówczas termin ten ulega wydłużeniu do najbliższego dnia roboczego - pod rygorem uznania, że wadium wniesiono w sposób nieprawidłowy). 8. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego zatrzymania oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa uPzp. 9. W przypadku braku podania w treści dokumentu gwarancji lub poręczenia adresu poczty elektronicznej, o którym mowa w ust. 6, Zamawiający przekaże oświadczenie o zwolnieniu wadium na ogólnodostępny adres poczty elektronicznej gwaranta lub poręczyciela albo zwróci się do Wykonawcy o wskazanie takiego adresu. Postanowienia gwarancji lub poręczenia nie powinny zawierać zapisów uniemożliwiających Zamawiającemu złożenie oświadczenia o zwolnieniu wadium w opisany powyżej sposób.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-02 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213300-8Komputer biurkowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
282 009 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
151 254 zł1 698 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 546 759 zł
Źródło próbki
CPV 30213300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
151 254 zł
Mediana
282 009 zł
Górny kwartyl
1 698 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.07.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzików.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213300-8 - Komputer biurkowy. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.