„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wronki”
Zamawiający Gmina Wronki (Wronki, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wronki”. Termin składania ofert minął 16 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 16 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1239, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 czerwca 2026
Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 28 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena łączna.
- 3
ZakresKupuje się odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Gminy Wronki, z obowiązkiem zapewnienia przez wykonawcę miejsc zagospodarowania odpadów dla każdej z 7 części zamówienia. Zamówienie trwa 28 miesięcy i obejmuje wszystkie frakcje odpadów, w tym niesegregowane, bioodpady, szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne oraz usuwanie odpadów z dzikich wysypisk. Wykonawca musi zapewnić worki do selektywnej zbiórki szkła i papieru dla mieszkańców. Zamówienie podzielono na 7 niezależnych części, na które można składać oferty dowolnie. Wykonawca musi dysponować systemem GPS do monitorowania transportu odpadów.
- 4
RyzykoWadium: 2 PLN.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2024 r. wygrał Zakład Utylizacji Odpadów Clean City Sp. z o.o.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Wronki |
| NIP | 7631002006 |
| Adres | ul. Ratuszowa 5, 64-510 Wronki |
| Region (NUTS) | PL418 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wronki” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Dodatkowe kody CPV | 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami; 90513000; 38112100-4 - Globalne systemy nawigacji i pozycjonowania (GPS lub równorzędne) |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu jej zawarcia, w wysokości 5% ceny ofertowej przewidzianej za realizację podstawowego zakresu zamówienia (bez prawa opcji) – cenę za realizację zamówienia w okresie podstawowym - za każdą z części zamówienia, w stosunku do których jego oferta została wybrana jako oferta najkorzystniejsza. W celu uchylenia wątpliwości Zamawiający wymaga wniesienia odrębnego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na każdą część zamówienia udzielanego Wykonawcy (1 część zamówienia = jedno, samodzielne, niezależne, zabezpieczenie). 2. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu, na rachunek bankowy Zamawiającego: 96 8961 0002 0000 0000 0752 0003, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98 ze zm.). 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach określonych art. 450 ust. 2 P.z.p. 28 4. Jeżeli zabezpieczenie będzie wnoszone w formie, o której mowa w ust. 2 pkt 2) – 5), wówczas Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży Zamawiającemu oryginał dokumentu, wystawiony na rzecz Zamawiającego. Dokument ten musi zawierać w swojej treści zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do nieodwołalnej i bezwarunkowej wypłaty należności, do których zobowiązany jest z tytułu zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty. 5. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zostanie zwrócone Wykonawcy w trybie i terminie wynikającym z art. 453 ust. 1 P.z.p. Za dzień wykonania zamówienia i uznania za należycie wykonanie przyjmuje się dzień zaakceptowania przez Zamawiającego raportu realizacji usługi za ostatni miesiąc, w którym Wykonawca realizował odbiór i transport odpadów komunalnych. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-16 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji. Szczegółowe zasady, sposób oraz zakres w jakim Zamawiający ma prawo do skorzystania przez Zamawiającego z opcji określa § 12 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
- 2.Zamawiający nie przewiduje udzielenia Wykonawcy zamówienia / zamówień w oparciu o art. 214 ust. 1 pkt 7 P.z.p.
- 3.Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 P.z.p. ustanawia wymóg, aby w trakcie realizacji zamówienia, następujące czynności:
- 1)kierowanie pojazdami wykorzystywanymi do odbioru odpadów,
- 2)załadunek odpadów na pojazd wykorzystywany do odbioru odpadów,
- 3)nadzorowanie wykonywania usług objętych przedmiotem zamówienia,
realizowały osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 ze zm.), niezależnie od tego, czy działają one w imieniu Wykonawcy czy Podwykonawcy. - 4.Wymóg określony powyżej w ust. 3, musi być spełniony przez cały okres realizacji zamówienia w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych oraz w całym zakresie realizacji wskazanej usługi.
- 5.Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w ust. 3, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania wymagań, o których mowa w ust. 3 oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, określono w PPU.
- 6.Zamawiający wymaga w przedmiotowym postępowaniu wniesienia wadium zgodnie z postanowieniami Rozdziału XIV SWZ.
- 7.Zamawiający wymaga w przedmiotowym postępowaniu wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z postanowieniami Rozdziału XXII SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.