Budowa zbiorników przeciwpożarowych podziemnych z placem manewrowym - postępowanie nr 2
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gubin (Gubin, Lubuskie) prowadził postępowanie „Budowa zbiorników przeciwpożarowych podziemnych z placem manewrowym - postępowanie nr 2”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2026, 09:00. Planowany budżet: 951 566 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 951 566 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 22 lipca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2132, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,2 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 czerwca 2026
Termin ofert: 22 lipca 2026 09:00 - Wynik postępowania
31 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresBudowa trzech podziemnych zbiorników przeciwpożarowych z prefabrykatów oraz placów manewrowych z nawierzchnią mineralną i obramowaniem z kostki kamiennej, z czego każdy zbiornik musi być zlokalizowany na oddzielnej działce w gminie Gubin. Zamówienie podzielono na 3 odrębne pakiety, z których każdy dotyczy innej lokalizacji (Wałowice, Bieżyce, Pole).
- 2
ZakresCzas realizacji każdego pakietu to 4 miesiące, z uwagi na podział na części, wykonawca może ubiegać się o jeden, dwa lub wszystkie trzy pakiety.
- 3
ZakresMiejsce realizacji to tereny leśne Nadleśnictwa Gubin w województwie lubuskim, na działkach o numerach 41, 160/1 i 194.
- 4
ZakresInwestycja realizowana jest w ramach projektu adaptacji lasów do zmian klimatu, co oznacza, że jej celem jest zapobieganie i ograniczanie skutków pożarów lasów.
Kontekst Atlasu
- To ponowione postępowanie: poprzednie podejście do tego zamówienia unieważniono.
- Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 36% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gubin |
| NIP | 9260004749 |
| Adres | ul. Dolna 19, 66-620 Gubin |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa zbiorników przeciwpożarowych podziemnych z placem manewrowym - postępowanie nr 2 |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45213220-1 - Roboty budowlane w zakresie magazynów |
| Dodatkowe kody CPV | 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu; 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni; 45223810-7 - Konstrukcje gotowe |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 951 566 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej poniżej dla Pakietów: I) dla Pakietu 1 - 10 000,00 zł II) dla Pakietu 2 - 9 000,00 zł III dla Pakietu 3 - 9 000,00 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2) i 3) oraz ust. 2 PZP. 11.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r poz. 419). 11.3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku BOŚ S.A. nr rachunku: 27 1540 1056 2105 5043 8887 0001 zdopiskiem: „wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu „Budowa zbiorników przeciwpożarowych podziemnych z placem manewrowym, Pakiet nr…….” Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 11.4. Z treści wadium wnoszonego w formie: gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. 11.5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2) 4) SWZ należy przekazać Zamawiającemu wraz z Ofertą w oryginale w postaci elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia. Wadium musi zabezpieczać ofertę na całość zamówienia przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona z postępowania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 PZP. 11.6. Treść wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2) 4) SWZ musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia, 3) kwotę gwarancji/ poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/ poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. 11.7. Zamawiający zwraca wadium na zasadach uregulowanych w art. 98 ust. 1 5 PZP. 11.8. Zamawiający zwróci wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 PZP. 11.9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga, aby w treści wadium wnoszonego w formach, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2) 4 ) SWZ zostali wymienieni wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia albo powinno z niej wynikać, że Wykonawca, na którego warancja/poręczenie zostały wystawione działa w imieniu innych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, bądź w ich treści powinien zostać ujęty szerszy zakres odpowiedzialności gwaranta/ poręczyciela niż tylko dotyczący działań/zaniechań odnoszących się do Wykonawcy, na którego gwarancja/ poręczenie to zostało wystawione (zob. wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 czerwca 2020 r.sygn. akt KIO 662/20; wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 15 czerwca 2020 r., sygn. akt KIO 970/20; wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 31 lipca 2020 r., sygn. akt KIO 1183/20, uchwała Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 11 marca 2021 r., sygn. akt KIO/KD 6/21). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-22 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).