Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241
Zamawiający Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241”, wybierając ofertę wykonawcy PORR S.A. Cena wybranej oferty: 147 160 899 zł.
- Cena wybranej oferty
- 147 160 899 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
27 lutego 2024
Termin ofert: 4 kwietnia 2024 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
10 lipca 2024
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy PORR S.A. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 147 160 898,75 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu |
| Miejscowość | Poznań |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 |
| Główny Kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg |
| Część nr LOT-0001 | Budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Termin ostatecznego odbioru: 780 dni od dnia podpisania umowy.
Oświadczenie o którym mowa w pkt. 9.1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie Jednolitego europejskiego dokument zamówienia sporządzonego zgodnie ze wzorem formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie ar. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanym dalej JEDZ. JEDZ, wypełniony przez Zamawiającego w zakresie Części I, stanowi załącznik do SWZ. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu natomiast spełnianie warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy wykazują w zakresie w jakim każdy z nich spełnia warunki udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem pkt. 7.5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt. 9.1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. W odniesieniu do warunków dot. wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku, o którym mowa powyżej wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy. Termin związania ofertą wynosi 120 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert i trwa do dnia 14.08.2024 r. włącznie.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.