Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r.
Zamawiający Urząd Zamówień Publicznych (Zielona Góra, Lubuskie) prowadził postępowanie „Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r”. Termin składania ofert minął 26 lipca 2024, 10:00.
- Termin składania ofert
- 26 lipca 2024, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 435 350 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=98, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
17 czerwca 2024
Termin ofert: 18 lipca 2024 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
08 lipca 2024
Nowy termin: 26 lipca 2024 10:00Zmienia wersję 358117-2024
- Wynik: wybrano wykonawców
29 października 2024
9 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze |
| Miejscowość | Zielona Góra |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r. |
| Główny Kod CPV | 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu |
| Część nr LOT-0001 | Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium wysokości: 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Santander Bank Polska SA, numer konta 07 1090 1535 0000 0001 4706 8878.
5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna, iż będzie ono wniesione skutecznie jedynie w przypadku jego wpływu na konto Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Na poleceniu przelewu należy zamieścić adnotację: dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r. - DA.III.2721.1.7.2024.
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania środków na rachunku zamawiającego.
6. Potwierdzeniem wniesienia wadium w jednej z form określonych w pkt 3 ppkt 2) - 4) jest oryginalny dokument banku, ubezpieczyciela lub poręczyciela, wystawiony na: Województwo Lubuskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra, z oznaczeniem, iż dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego dla Województwa Lubuskiego w 2024 r. - DA.III.2721.1.7.2024.
7. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności;
2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) musi być gwarancją samoistną, nieodwołalną i bezwarunkową oraz płatną na pierwsze żądanie bez konieczności przedkładania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów;
4) treść gwarancji nie może zawierać klauzuli zwalniającej gwaranta od odpowiedzialności wskutek zwrotu dokumentu gwarancji, chyba że zwrotu tego dokona wyłącznie upoważniony przedstawiciel Zamawiającego;
5) Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium;
6) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
7) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
8) wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji;
9) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum);
8. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
9. W przypadku wniesienia wadium w formie:
1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą.
10. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona.
11. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa Pzp.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.