ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Projekt przebudowy ul. Boża Góra Lewa w Jastrzębiu-Zdroju

Zamawiający Miasto Jastrzębie-Zdrój (Jastrzębie-Zdrój, Śląskie) prowadził postępowanie „Projekt przebudowy ul. Boża Góra Lewa w Jastrzębiu-Zdroju”. Termin składania ofert minął 14 lipca 2026, 10:00. Planowany budżet: 105 691 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Miasto Jastrzębie-ZdrójJastrzębie-Zdrój, Śląskieopublikowano 12 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
105 691 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
14 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    12 czerwca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZakres obejmuje przebudowę ok. 370 m drogi gminnej klasy D i ok. 170 m drogi wojewódzkiej DW937, w tym chodniki, zatokę autobusową, platformy przystankowe, sieci oświetleniowe, odwodnienie oraz podziały nieruchomości.

  • 2

    ZakresWykonawca musi sporządzić inwentaryzację dendrologiczną, projekt wycinki drzew i plan nasadzeń zastępczych oraz uwzględnić kolidujące sieci uzbrojenia terenu.

  • 3

    ZakresCzas realizacji umowy to 12 miesięcy, a miejsce to Jastrzębie-Zdrój (woj. śląskie).

  • 4

    ZakresKoniekczość dostosowania projektu do odrębnego opracowania skrzyżowania ul. Wodzisławskiej z nowoprojektowaną drogą gminną.

  • 5

    WarunkiPełna dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Boża Góra Lewa w Jastrzębiu-Zdroju wraz z nadzorem autorskim, w tym uzyskanie wszystkich decyzji, uzgodnień i opinii niezbędnych do realizacji inwestycji. Wymagane doświadczenie w projektowaniu dróg na terenie objętym oddziaływaniem eksploatacji górniczej.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 5,2 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Jastrzębie-Zdrój

REGON

276255358

Adres

Al. Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Region (NUTS)

PL227 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Projekt przebudowy ul. Boża Góra Lewa w Jastrzębiu-Zdroju

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

Dodatkowe kody CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71000000

Szacunkowa wartość zamówienia

105 691 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) oraz pkt 2 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowy środek dowodowy: informacja z Krajowego Rejestru Karnego
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, oświadczenie dotyczące grupy kapitałowej
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Do oferty: Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowy środek dowodowy: oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę: - na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1, art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; - na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpiec
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-14 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą

- oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), - oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie artykułu 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Dokumenty, o których mowa powyżej, należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2. Działając w myśl art. 139 ust. 1 Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 3. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona zostanie wezwany do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni od wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich składania, tj.: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP, b. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 534), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, (…), albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty (…) niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia, o których mowa w: a. art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, b. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c. art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d. art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP. 3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w Rozdziale 23 pkt 2 ppkt 1 SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 23 pkt 2 ppkt 1 SWZ. - Dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 4. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 3 niniejszego rozdziału, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. - Dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 5. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, składanych przez wykonawcę w postępowaniu w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 124 pkt 2 ustawy PZP: 1) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług […] wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz osób winien być sporządzony wg załącznika nr 6 do SWZ. 1. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1) Formularz ofertowy – według załącznika nr 1, 2) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia - według załącznika nr 2, 3) Oświadczenie podmiotu udostępniającego swoje zasoby o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia - według załącznika 2 (jeżeli dotyczy), 4) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie artykułu 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego według załącznika nr 2a, 5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego swoje zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie artykułu 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego według załącznika nr 2b (jeżeli dotyczy), 6) Pełnomocnictwo – według załącznika nr 3 (jeżeli dotyczy), 7) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego swoje zasoby – według załącznika nr 4 lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu trzeciego (jeżeli dotyczy), 8) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – według załącznika nr 5 (jeżeli dotyczy). 2. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Uwaga: Pełnomocnictwo winno być udzielone przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się zamówienie. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność za realizację zamówienia. 3. Wykonawcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia dotyczącego spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia, o czym mowa w Rozdziale 21 pkt 2 oraz Rozdziale 20 przez każdego z Wykonawców. 4. Wykonawcy zobowiązani są do złożenia oświadczenia, z którego wynikać będzie, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Sposób spełnienia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie warunków udziału w postępowaniu (powyższą kwestię reguluje art. 58 ust. 4 ustawy PZP): w przypadku Wykonawców występujących wspólnie warunki określone w Rozdziale 21 pkt 1 SWZ mogą być spełniane łącznie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79930000-2Specjalne usługi projektowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 14.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Jastrzębie-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastrzębie-Zdrój.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 105 691 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79930000-2 - Specjalne usługi projektowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.