Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Rakowiec
Zamawiający Gmina Siedlce (Siedlce, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Rakowiec”. Termin składania ofert minął 13 lipca 2026, 11:00. Planowany budżet: 1 233 899 zł. Wadium: 20 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 1 233 899 zł
- Wadium
- 20 000 zł
- Termin składania ofert
- 13 lipca 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1477, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
10 czerwca 2026
Termin ofert: 13 lipca 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
WarunkiZamawiający stosuje procedurę odwróconą: najpierw oceni oferty pod kątem ceny, a dopiero potem sprawdzi warunki udziału i wykluczenia wyłącznie u wygrywającego, reszta wykonawców nie będzie weryfikowana pod tym kątem.
- 2
ZakresPrzedmiotem jest zakup fabrycznie nowego średniego wozu strażackiego z funkcją ratowniczo-gaśniczą, ale kluczowym warunkiem jest spełnienie szczegółowych parametrów technicznych opisanych w załączniku nr 7 do SWZ, bez jego analizy nie da się przygotować poprawnej oferty.
- 3
ZakresSamochód trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowcu (gmina Siedlce, woj. mazowieckie), co oznacza, że musi być dostosowany do lokalnych warunków operacyjnych (np. drogi wiejskie, potrzeba szybkiego reagowania w terenie).
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał WISS SAMOCHODY SPECJALNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,5 ofert na postępowanie przy 133 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Siedlce |
| NIP | 8212443829 |
| Adres | ul. M. Asłanowicza 10, 08-110 Siedlce |
| Region (NUTS) | PL925 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Rakowiec |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 233 899 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku Spółdzielczym w Siedlcach z siedzibą w Siedlcach przy ul. Pustej 5/9, 08-100 Siedlce, nr 41 9194 0007 0030 9943 2000 0050 Urząd Gminy Siedlce z dopiskiem: „Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Rakowiec”. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania na rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie p.z.p., bez potwierdzania tych okoliczności; 2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Siedlce 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 p.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 6. W przypadku wniesienia wadium w formie: 1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą 7. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 p.z.p. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-13 11:00 |
Informacje dodatkowe
art. 132 Prawo Zamówień Publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przeprowadzi procedurę z zastosowaniem art. 138 ust. 4 PZP.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.