DOSTAWA NIESTANDARDOWEGO SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO
Zamawiający Uniwersytet Zielonogórski (Zielona Góra, Lubuskie) prowadził postępowanie „DOSTAWA NIESTANDARDOWEGO SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO”. Termin składania ofert minął 15 czerwca 2026, 09:30.
- Termin składania ofert
- 15 czerwca 2026, 09:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 394 616 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=188, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,1 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
12 maja 2026
Termin ofert: 11 czerwca 2026 07:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
10 czerwca 2026
Nowy termin: 15 czerwca 2026 09:30Zmienia wersję 326065-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
23 lipca 2026
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
RyzykoPrzedmiotem są 21 oddzielnych dostaw sprzętu IT (od UPS-ów i dysków po serwery, laptopy i podzespoły), ale każda część ma inny czas realizacji (od 30 dni do 60 miesięcy), wymaga to dopasowania oferty do konkretnego lotu pod kątem logistyki i gwarancji.
- 2
ZakresSzczegółowe parametry techniczne (w tym marki, modele, konfiguracje) są ukryte w 9 różnych załącznikach do SWZ (Formularze Cenowo-Techniczne), co oznacza obowiązek ich dokładnego przeanalizowania przed złożeniem oferty, bez tego nie da się określić realnego zakresu.
- 3
ZakresMiejsce dostawy to województwo lubuskie (NUTS PL432), ale ogłoszenie nie precyzuje, czy sprzęt ma trafić do jednego adresu (Uniwersytet Zielonogórski) czy wielu lokalizacji, to może wpływać na koszty transportu i montażu.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersytet Zielonogórski |
| NIP | 9730713421 |
| Adres | ul. Licealna 9, 65-417 Zielona Góra |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | DOSTAWA NIESTANDARDOWEGO SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30200000-1 - Urządzenia komputerowe |
| Dodatkowe kody CPV | 30214000-2 - Stacje robocze; 30213100-6 - Komputery przenośne; 30231300-0 - Monitory ekranowe; 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 48820000-2 - Serwery; 30230000-0 - Sprzęt związany z komputerami; 32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 31682500-5 - Awaryjny sprzęt elektryczny |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 47 ustawy z dnia 25.06.2010 r. o sporcie, art.108 ust. 1 pkt 1 lit. g. , art. 108 ust. 1 pkt 2, art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz podstaw wykluczenia wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdzia
- Przesłanka wykluczenia dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Szczegóły oraz wykaz żądanych dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia wskazano w punkcie 2.1.4) Ogłoszenia o zamówieniu oraz w Dokumentach zamówienia.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-15 09:30 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.