Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
ENERGO MECHANIK sp. z o.o.· Strzelce Opolskie
Cena wybranej oferty
1 833 944 zł
Umowa zawarta
20 maja 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08

Zamawiający PKP Intercity" S.A. (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08”, wybierając ofertę wykonawcy ENERGO MECHANIK sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 1 833 944 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: PKP Intercity" S.A.Warszawa, Mazowieckieopublikowano 9 czerwca 2026
Cena wybranej oferty
1 833 944 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENERGO MECHANIK sp. z o.o. (Strzelce Opolskie).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 833 943,50 zł.

  • 3

    Zamówienie objęte było wymogiem przynależności do Systemu Kwalifikacji Dostawców PKP Intercity oraz udokumentowanego doświadczenia w naprawach zestawów kołowych lokomotyw elektrycznych (minimum 5 sztuk w ciągu ostatnich 5 lat).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

"PKP Intercity" S.A.

NIP

5262544258

Adres

Al. Jerozolimskie 142 A, 02-305 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

50221000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji lokomotyw

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Liczba złożonych ofert

1

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał naprawę nie mniej niż 5 sztuk zestawów kołowych do lokomotyw elektrycznych.
    Za naprawy, spełniające wymogi niniejszego warunku, uznane zostaną usługi utrzymaniowe na poziomie nie niższym niż P4 w rozumieniu załącznika nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.10.2005 r. w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz.U. 2016 r., poz. 226 ze zm.).
    Jeżeli wykonawcy w dacie składania ofert wykonują zamówienie, o którym mowa w niniejszym warunku, wskazany tam warunek uznaje się za spełniony, jeżeli do dnia złożenia ofert, wykonawcy wykonali usługi, w ilości nie mniejszej niż określonej powyżej.
  2. 2)
    Zamawiający wymaga, by Wykonawca przynależał do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD, tj. aby:
  3. 1.
    znajdował się na Liście Kwalifikowanych Dostawców;
    lub
  4. 2.
    złożył wniosek o zakwalifikowanie do Systemu Kwalifikowania Dostawców zgodnie z Regulaminem SKD (nie później niż do upływu terminu, o którym mowa w Rozdziale XIII ust. 1 SWZ).
    W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, JEDZ:
  5. 1)
    w części IV sekcja C pkt 1b, w postaci wykazu napraw, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania, i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane;
  6. 2)
    w części IV sekcja C pkt 6, w postaci oświadczenia w odniesieniu do przynależności do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD.
  7. 2.
    Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji napraw wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym mowa w pkt 1 powyżej ma dotyczyć napraw, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
  8. 3.
    Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych służących potwierdzeniu spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej:
  9. 1)
    dowodów określających czy naprawy wymienione w części IV sekcja C pkt 1b JEDZ zostały wykonane należycie przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego naprawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;
  10. 2)
    zgodnie z art. 127 ust. 1 Pzp zamawiający nie będzie żądał złożenia wykazu, o którym mowa w pkt 1 powyżej, gdyż podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia JEDZ;
  11. 3)
    dowodów przynależności Wykonawcy do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD.
  12. 4.
    W przypadku wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 3 pkt 1 i 3, składają odpowiednio wykonawca / wykonawcy, który/którzy wykazuje/ą spełnianie warunku.
  13. 5.
    Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania podmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 3 powyżej, na każdym etapie postępowania jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu.
  14. 1.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy:
  15. 1)
    wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w:
    a) art.108 ust. 1 Pzp (z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust.1 pkt 2 Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp);
    b) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4– 10 Pzp;
    c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835);
    d) art. 5 k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033 z 23.10.2025).
    Więcej informacji o podstawach wykluczenia zamawiający zawarł w SWZ;
  16. 2)
    spełnią warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 Pzp w zakresie:
    a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
    b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
    c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
    d) zdolności technicznej lub zawodowej (zgodnie z pkt 5.1.6 ogłoszenia).
  17. 2.
    Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do oferty, Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) jako dowodu potwierdzającego, na dzień składnia ofert, brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, który tymczasowo zastępuje wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Sposób uzupełniana JEDZ i zakres uzupełnienia zamawiający wskazał szczegółowo w SWZ, dostępnej od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie https://pkpintercity.eb2b.com.pl .
  18. 3.
    W celu potwierdzenia, iż wobec wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia wskazane w ust. 1 pkt 1, zamawiający wymaga złożenia na wezwanie zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1–7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415) oraz innych podmiotowych środków dowodowych niż określone powyżej, wskazanych w SWZ. Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania powyższych podmiotowych środków dowodowych na każdym etapie postępowania, jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu. Dodatkowo zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w zakresie okoliczności wskazanych w ust. 1 pkt 1 lit. d powyżej.
    Zamawiający wskazuje, iż treść dokumentów ujawnionych w załączniku nr 12, 13, 14 do SWZ stanowi informacje mające charakter poufny. W związku z powyższym, na podstawie art. 133 ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający odstąpił od udostępnienia na swojej stronie internetowej ww. dokumentów. Dokumenty wymienione w zdaniu poprzednim zostaną udostępnione w formie elektronicznej - zainteresowanym Wykonawcom, na ich wniosek, zgodnie ze wzorem wniosku, którego wzór stanowi Załącznik nr 15 do SWZ. Wniosek musi być złożony za pośrednictwem Platformy Zakupowej w zakładce „Pytania/Informacje” i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę uprawnioną.”
    Termin związania ofertą podany jako 90 dni należy rozumieć jako 06.07.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50221000-0Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

PKP Intercity" S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 833 944 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50221000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji lokomotyw. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENERGO MECHANIK sp. z o.o. (Strzelce Opolskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.