Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08
Zamawiający PKP Intercity" S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08”. Termin składania ofert minął 8 kwietnia 2026, 12:30. Wadium: 15 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 15 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 kwietnia 2026, 12:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1484, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
04 marca 2026
Termin ofert: 8 kwietnia 2026 12:30 - Wynik: wybrano wykonawcę
09 czerwca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08.
- 4
RyzykoWadium: 15 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | "PKP Intercity" S.A. |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie naprawy na 4-tym poziomie utrzymania zestawów kołowych 102E do lokomotyw EP08 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50221000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji lokomotyw |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca obowiązany jest do wniesienia wadium, w kwocie 15 000,00 zł. 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej z form lub w formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 3. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% całkowitej ceny brutto podanej w ofercie. 4. Zabezpieczenia należytego wykonania umowy winno zostać wniesione w jednej z form lub w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-08 12:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia będą dokonywane w walucie PLN.
- 2.Zamawiający na poczet wykonania przedmiotu zamówienia nie przewiduje udzielenia zaliczki.
- 3.Szczegółowe warunki finansowe zamawiający określił w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią integralną część SWZ.
- 1)Wykonawca w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał naprawę nie mniej niż 5 sztuk zestawów kołowych do lokomotyw elektrycznych.
Za naprawy, spełniające wymogi niniejszego warunku, uznane zostaną usługi utrzymaniowe na poziomie nie niższym niż P4 w rozumieniu załącznika nr 3 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.10.2005 r. w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz.U. 2016 r., poz. 226 ze zm.).
Jeżeli wykonawcy w dacie składania ofert wykonują zamówienie, o którym mowa w niniejszym warunku, wskazany tam warunek uznaje się za spełniony, jeżeli do dnia złożenia ofert, wykonawcy wykonali usługi, w ilości nie mniejszej niż określonej powyżej. - 2)Zamawiający wymaga, by Wykonawca przynależał do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD, tj. aby:
- 1.znajdował się na Liście Kwalifikowanych Dostawców;
lub - 2.złożył wniosek o zakwalifikowanie do Systemu Kwalifikowania Dostawców zgodnie z Regulaminem SKD (nie później niż do upływu terminu, o którym mowa w Rozdziale XIII ust. 1 SWZ).
W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej, zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, JEDZ: - 1)w części IV sekcja C pkt 1b, w postaci wykazu napraw, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania, i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane;
- 2)w części IV sekcja C pkt 6, w postaci oświadczenia w odniesieniu do przynależności do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD.
- 2.Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji napraw wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz, o którym mowa w pkt 1 powyżej ma dotyczyć napraw, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
- 3.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych służących potwierdzeniu spełnienia warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej:
- 1)dowodów określających czy naprawy wymienione w części IV sekcja C pkt 1b JEDZ zostały wykonane należycie przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego naprawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;
- 2)zgodnie z art. 127 ust. 1 Pzp zamawiający nie będzie żądał złożenia wykazu, o którym mowa w pkt 1 powyżej, gdyż podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia JEDZ;
- 3)dowodów przynależności Wykonawcy do Systemu Kwalifikacji Dostawców Zamawiającego, w rozumieniu Regulaminu SKD.
- 4.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w ust. 3 pkt 1 i 3, składają odpowiednio wykonawca / wykonawcy, który/którzy wykazuje/ą spełnianie warunku.
- 5.Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania podmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 3 powyżej, na każdym etapie postępowania jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu.
- 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy:
- 1)wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w:
a) art.108 ust. 1 Pzp (z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust.1 pkt 2 Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Pzp);
b) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4– 10 Pzp;
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835);
d) art. 5 k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025.2033 z 23.10.2025).
Więcej informacji o podstawach wykluczenia zamawiający zawarł w SWZ; - 2)spełnią warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 Pzp w zakresie:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej (zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
d) zdolności technicznej lub zawodowej (zgodnie z pkt 5.1.6 ogłoszenia). - 2.Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do oferty, Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) jako dowodu potwierdzającego, na dzień składnia ofert, brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, który tymczasowo zastępuje wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Sposób uzupełniana JEDZ i zakres uzupełnienia zamawiający wskazał szczegółowo w SWZ, dostępnej od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie https://pkpintercity.eb2b.com.pl .
- 3.W celu potwierdzenia, iż wobec wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia wskazane w ust. 1 pkt 1, zamawiający wymaga złożenia na wezwanie zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1–7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415) oraz innych podmiotowych środków dowodowych niż określone powyżej, wskazanych w SWZ. Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania powyższych podmiotowych środków dowodowych na każdym etapie postępowania, jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu. Dodatkowo zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w zakresie okoliczności wskazanych w ust. 1 pkt 1 lit. d powyżej.
Zamawiający wskazuje, iż treść dokumentów ujawnionych w załączniku nr 12, 13, 14 do SWZ stanowi informacje mające charakter poufny. W związku z powyższym, na podstawie art. 133 ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający odstąpił od udostępnienia na swojej stronie internetowej ww. dokumentów. Dokumenty wymienione w zdaniu poprzednim zostaną udostępnione w formie elektronicznej - zainteresowanym Wykonawcom, na ich wniosek, zgodnie ze wzorem wniosku, którego wzór stanowi Załącznik nr 15 do SWZ. Wniosek musi być złożony za pośrednictwem Platformy Zakupowej w zakładce „Pytania/Informacje” i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę uprawnioną.”
Termin związania ofertą podany jako 90 dni należy rozumieć jako 06.07.2026 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →