ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa produktów farmaceutycznych w 51 pakietach.

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej (Kolbuszowa, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Dostawa produktów farmaceutycznych w 51 pakietach”. Termin składania ofert minął 20 lipca 2026, 10:00. Wadium: 507 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 276 799 zł
Wadium
507 zł
Termin składania ofert
20 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    09 czerwca 2026

    Termin ofert: 20 lipca 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 12 miesięcy.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 3

    ZakresSzczegółowe specyfikacje produktów (w tym nazwy handlowe, dawki, opakowania) są ukryte w załącznikach 2 (OPZ) i 4 (formularze cenowe), bez ich analizy nie da się precyzyjnie oszacować zakresu ani przygotować oferty.

  • 4

    ZakresWszystkie dostawy trafią do jednego odbiorcy: Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej (woj. podkarpackie), z realizacją przez 12 miesięcy od podpisania umowy.

  • 5

    RyzykoWadium: 507,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,9 oferty na postępowanie przy 62 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 77% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2021, 2022, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Urtica Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej

NIP

8141468382

Adres

Grunwaldzka 4, 36-100 Kolbuszowa

Region (NUTS)

PL823 – Podkarpackie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa produktów farmaceutycznych w 51 pakietach.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 180 PLN. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 2026-07-20 do godz. 09:00 , według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 462).

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-20 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
  2. 2.
    Jednolity europejski dokument zamówienia
  3. 3.
    Formularz ofertowy
  4. 4.
    Pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy i zaciągania w jego imieniu zobowiązań. Musi być załączone w oryginale albo załączona jako kopia pełnomocnictwa uwierzytelniona notarialnie. (jeśli dotyczy)
  5. 5.
    Formularz cenowy
  6. 6.
    Potwierdzenie wniesienia wadium
  7. 7.
    Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy)
  8. 8.
    Wykaz części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom (jeśli dotyczy)
  9. 9.
    Oświadczenie przedmiotowe
  10. 10.
    Zastosowanie rozwiązań równoważnych do opisywanych przez Zamawiającego (jeśli dotyczy)
  11. 11.
    Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia (procedura pełna)
    Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego:
  12. 1.
    Zezwolenie, licencja, koncesja lub wpis do rejestru
  13. 2.
    Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
  14. 3.
    Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
  15. 4.
    Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu
  16. 5.
    Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG
  17. 6.
    Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument
  18. 7.
    Dokument potwierdzający, że nie otwarto likwidacji wykonawcy
  19. 8.
    Informacja o beneficjentach rzeczywistych wykonawcy
    Warunki udziału w postępowaniu:
    Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
    O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
    Zamawiający, na podstawie art. 257 ustawy Pzp, przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane.
    Uwaga:
    Wypełnione i podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy Formularze cenowo - ofertowe do oferowanych Pakietów, sporządzone według wzorów stanowiących Załącznik nr 4 do SWZ, Wykonawca wygrywający postępowanie w danym Pakiecie zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu po otrzymaniu informacji o wyborze oferty jako najkorzystniejszej w danej oferowanej Części Formularza cenowo - ofertowego z podaniem kodu EAN dla każdej pozycji oferowanego przedmiotu zamówienia (dotyczy produktów leczniczych), które będą umieszczane na fakturze VAT w celu wprowadzenia danych z umowy do systemu informatycznego, który posiada Apteka Zamawiającego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33600000-6Produkty farmaceutyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 276 799 zł
Próbka: 258 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
466 598 zł9 539 667 zł
Rozstęp międzykwartylowy
9 073 069 zł
Źródło próbki
CPV 33600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
466 598 zł
Mediana
2 276 799 zł
Górny kwartyl
9 539 667 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Urtica Sp. z o.o.1,9 mln złoferty b.d.wynik →
  2. 2025wygrał(a): PPHU "Specjał" sp. z o.o.2,2 mln złoferty b.d.wynik →
  3. 2025wygrał(a): Bialmed Sp. z o.o.934 tys. złoferty b.d.wynik →
  4. 2025wygrał(a): Tramco Sp z o. o.wartość b.d.oferty b.d.wynik →
  5. 2025wygrał(a): Tramco Sp z o. o.1,6 mln złoferty b.d.wynik →
  6. 2025wygrał(a): Aesculap Chifa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością215 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kolbuszowa.
Tak. Wadium określono na 507 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.