Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 354661-2025Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Opole, Opolskie) prowadził postępowanie „Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami…”. Termin składania ofert minął 7 lipca 2025, 10:45. Wadium: 2 000 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i AutostradOpole, Opolskieopublikowano 17 czerwca 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 316 211 zł
Wadium
2 000 000 zł
Termin składania ofert
7 lipca 2025, 10:45
Zakończone
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Miejscowość

Opole

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice

Główny Kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Część nr LOT-0001

Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi oraz usuwanie skutków powodzi polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 45 na odcinku w miejscowości Krapkowice

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

2e+06 PLN

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy. Wykonawca musi posiadać bezpłatne konto na Platformie. Wymagania techniczne

stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s; komputer klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć RAM min 8GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min. 2,4 GHz, jeden z systemów operacyjnych MS Windows, Mac OS, Linux z aktualnym wsparciem technicznym producenta (sugerowane nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania); dowolna przeglądarka internetowa sugerowane najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge, Firefox, Opera; włączona obsługa JavaScript; zainstalowany program obsługujący stosowane przez Wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie „pdf”). Dokumentacja postępowania dostępna jest na Platformie. Dodatkowe informacje znajdują się w pkt 14 Tomu I SWZ. 2. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % ceny brutto podanej w ofercie.

Zamówienie jest przewidziane do sfinansowania ze środków będących w dyspozycji:
a) Gminy Krapkowice – dla zadania nr 1
b) Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad – dla zadania nr 2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 316 211 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
342 475 zł4 132 247 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 789 772 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
342 475 zł
Mediana
1 316 211 zł
Górny kwartyl
4 132 247 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.07.2025, 10:45. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Tak. Wadium określono na 2 000 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.