Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-06-03 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Inwentaryzacja inwazyjnych gatunków obcych w rezerwacie przyrody „Stawy Milickie”

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Inwentaryzacja inwazyjnych gatunków obcych w rezerwacie przyrody „Stawy Milickie””. Termin składania ofert minął 7 lipca 2026, 11:10.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
7 lipca 2026, 11:10
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    03 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 11:10
  2. Sprostowanie

    15 czerwca 2026

    Nowy termin: 9 lipca 2026 11:10

    Zmienia wersję 380066-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZamówienie dotyczy przeprowadzenia szczegółowej inwentaryzacji inwazyjnych gatunków obcych (roślin i zwierząt) w rezerwacie Stawy Milickie, w tym obowiązkowego przeglądu danych literaturowych, map i baz oraz prac terenowych, a kluczowym wymogiem jest przekazanie praw własności intelektualnej do całej dokumentacji (sprawozdań i raportów) na rzecz zamawiającego.

  • 2

    ZakresPrace terenowe muszą być zaplanowane tak, aby umożliwić identyfikację gatunków w optymalnych terminach (harmonogram z terminami i liczbą kontroli terenowych jest obowiązkowy i podlega akceptacji zamawiającego przed rozpoczęciem inwentaryzacji).

  • 3

    ZakresMiejsce realizacji to rezerwat przyrody Stawy Milickie (woj. dolnośląskie), a wszystkie wyniki muszą zostać udokumentowane w formie sprawozdań z dwóch etapów oraz końcowego raportu.

  • 4

    RyzykoZamówienie podzielono na dwie odrębne części (rośliny i zwierzęta), co oznacza możliwość składania ofert na jedną lub obie części, ale każda wymaga osobnego harmonogramu prac terenowych (do akceptacji w ciągu 14 dni od podpisania umowy) i oddzielnego wadium (1400 zł i 1500 zł).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

NIP

8971747119

Adres

Długosza 68, 51-162 Wrocław

Region (NUTS)

PL514 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Inwentaryzacja inwazyjnych gatunków obcych w rezerwacie przyrody „Stawy Milickie”

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Każdy Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium przetargowego w wysokości dla poszczególnych zadań częściowych: 1) zadanie SM1 – 1 400,00 zł 2) zadanie SM2 – 1 500,00 zł 2. W przypadku przystąpienia do postępowania na wykonanie kilku zadań częściowych należy wnieść wadium w wysokości będącej sumą kwot wadium dla tych zadań częściowych. 3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. 4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98 ze zm.). 5. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu; NBP o/o Wrocław nr: 51 1010 1674 0011 1113 9130 0000; tytuł: Wadium dla WOA.261.8.2026 UWAGA: za termin wniesienia wadium w formie pieniądza zostanie przyjęta data i godzina uznania rachunku Zamawiającego. konto do wpłaty wadium jest inne niż do wpłaty zabezpieczenia należytego wykonania umowy 6. Z postępowania będą odrzucone oferty Wykonawców, którzy nie wnieśli wadium lub wnieśli je w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy. 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-07 11:10

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 108 ustawy, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 i 3 ustawy, wyklucza się Wykonawcę:
  2. 1)
    będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
    a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
    b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
    c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy
    z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1488 ze zm.) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U.
    z 2025 r. poz. 907 ze zm.),
    d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
    e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
    f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa
    w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745),
    g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
    h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r.
    o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
    - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego,
  3. 2)
    jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo,
    o którym mowa w pkt 1,
  4. 3)
    wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności,
  5. 4)
    wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne,
  6. 5)
    jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek,
    że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie,
  7. 6)
    jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
  8. 7)
    wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty dla usług 10 000 000 euro – zatem przesłanki wykluczenia, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, nie ma zastosowania.
  9. 2.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 i 3 ustawy, wyklucza się Wykonawcę:
  10. 1)
    w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71313000-5Usługi doradcze w zakresie środowis…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.07.2026, 11:10. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.