KU.241/pn3_2026/AT - Wyposażenie dwóch tramwajów typu Moderus Gamma LF07AC w Układ Odzysku Energii wraz z prawem opcji
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „KU.241/pn3_2026/AT - Wyposażenie dwóch tramwajów typu Moderus Gamma LF07AC w Układ…”. Termin składania ofert minął 9 czerwca 2026, 09:00. Wadium: 50 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 50 000 zł
- Termin składania ofert
- 9 czerwca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=439, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 marca 2026
Termin ofert: 30 kwietnia 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
28 kwietnia 2026
Nowy termin: 20 maja 2026 09:00Zmienia wersję 220349-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
20 maja 2026
Nowy termin: 3 czerwca 2026 09:00Zmienia wersję 291584-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
01 czerwca 2026
Nowy termin: 9 czerwca 2026 09:00Zmienia wersję 343711-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
28 sierpnia 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresWykonawca musi wykluczyć jakikolwiek udział podmiotów powiązanych z Rosją (w tym podwykonawców, dostawców sprzętu lub usług powyżej 10% wartości zamówienia), co dotyczy także właścicieli, siedziby lub kierownictwa, nawet pośrednio.
- 2
ZakresPrzedmiotem jest montaż układów odzysku energii (hamowanie rekuperacyjne) w dwóch konkretnych tramwajach Moderus Gamma LF07AC we Wrocławiu, z obowiązkiem utrzymania przez 30 miesięcy, z prawem opcji na dodatkowe pojazdy, ale bez podanej liczby ani warunków jej realizacji.
- 3
ZakresCała dokumentacja (w tym wzór umowy i opis techniczny) jest dostępna wyłącznie na Platformie Przetargowej Zamawiającego pod linkiem https://mpk-wroclaw.logintrade.net/rejestracja/ustawowe/html, bez alternatywnych źródeł.
- 4
KryteriaJedynym kryterium oceny ofert jest cena, bez dodatkowych punktów za doświadczenie, terminowość czy parametry techniczne, co oznacza, że konkurencyjność zależy wyłącznie od wysokości wyceny.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu |
| NIP | 8961004279 |
| Adres | ul. Bolesława Prusa 75-79, 50-316 Wrocław |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | KU.241/pn3_2026/AT - Wyposażenie dwóch tramwajów typu Moderus Gamma LF07AC w Układ Odzysku Energii wraz z prawem opcji |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50220000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji oraz podobne usługi dotyczące kolei i innego sprzętu |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) do upływu terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowe wymagania dotyczące wnoszenia wadium zostały określone w pkt 14 Specyfikacji Warunków Zamówienia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-09 09:00 |
Informacje dodatkowe
Całość dokumentacji zamówienia została zamieszczona na Platformie Przetargowej Zamawiającego: https://mpk-wroclaw.logintrade.net/rejestracja/ustawowe/html.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W celu wstępnego wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Dodatkowo Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wprowadzonego na mocy art. 1 pkt 23) rozporządzenia Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie nie udzieli zamówienia lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. W celu weryfikacji powyższego, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia, którego wzór stanowi Załącznik nr 5a do SWZ (ewent. 5b - jeżeli dotyczy).
Informacje na temat rozliczeń między Wykonawcą a Zamawiającym zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Wzorze Umowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →