Rozbudowa infrastruktury serwerowej Hewlett Packard Enterprise (HPE) posiadanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zamawiający Bank Gospodarstwa Krajowego (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Rozbudowa infrastruktury serwerowej Hewlett Packard Enterprise (HPE) posiadanej przez…”. Termin składania ofert minął 22 lipca 2024, 12:00. Wadium: 400 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 405 410 zł
- Wadium
- 400 000 zł
- Termin składania ofert
- 22 lipca 2024, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 czerwca 2024
Termin ofert: 22 lipca 2024 12:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
13 lutego 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Bank Gospodarstwa Krajowego |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Rozbudowa infrastruktury serwerowej Hewlett Packard Enterprise (HPE) posiadanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. |
| Główny Kod CPV | 30200000-1 - Urządzenia komputerowe |
| Część nr LOT-0001 | Rozbudowa infrastruktury serwerowej Hewlett Packard Enterprise (HPE) posiadanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 400000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
II. Przedmiotowe środki dowodowe:
Przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu, że zaoferowane usługi spełniają określone przez Zamawiającego wymagania:
1. Zamawiający wymaga, by Wykonawca był autoryzowanym partnerem serwisowym producenta zaoferowanych urządzeń oraz musi posiadać wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem informacji w oparciu o Normę ISO/IEC 27001 lub równoważną.
2. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych usług z wymaganiami określonymi w OPZ oraz wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający wymaga złożenia WRAZ Z OFERTĄ:
1) oświadczenia lub certyfikatu lub innego dokumentu wystawionego przez producenta zaaferowanego sprzętu potwierdzające, że Wykonawca jest aktualnym autoryzowanym partnerem serwisowym producenta zaoferowanego sprzętu.
2) aktualne potwierdzenie audytu zgodności lub ważny certyfikat wdrożenia.
3. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Przedmiotowe środki dowodowe służące potwierdzeniu, że zaoferowane usługi spełniają określone przez Zamawiającego kryteria:
4. Zamawiający, na potwierdzenie, że oferowane przez Wykonawcę usługi spełniają określone przez Zamawiającego kryteria, wymaga od Wykonawcy złożenia WRAZ Z OFERTĄ przedmiotowych środków dowodowych, w postaci:
Ważnego certyfikatu wdrożenia Normy ISO 9001 lub równoważnej (wymaganie fakultatywne, zgodne z przyjętymi kryteriami ocen),
Ważnego certyfikatu wdrożenia Normy ISO 14001 lub równoważnej (wymaganie fakultatywne, zgodne z przyjętymi kryteriami ocen),
Ważnego certyfikatu wdrożenia Normy ISO 20000 lub równoważnej (wymaganie fakultatywne, zgodne z przyjętymi kryteriami ocen).
5. Przedmiotowe środki dowodowe służą potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert (Rozdział XXI SWZ). Zamawiający przydzielając punkty w ramach pozacenowych kryteriów oceny ofert musi mieć całkowitą pewność co do prawdziwości i rzetelności informacji na podstawie której punkty te są przydzielane, co ma związek z zasadą uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Dlatego też Zamawiający żąda w postępowaniu, w zakresie kryterium złożenia ww. dokumentów, aby mieć pewność co do zasadności przyznania określonej liczny punktów.
6. Przepisu z ust. 3 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
7. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, oferta Wykonawcy otrzyma 0 pkt w ww. kryteriach oceny ofert.
8. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
III. Zamawiający ustalił wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dalej: zabezpieczenie) na sumę stanowiącą 3% ceny całkowitej podanej w ofercie (tj. ceny brutto).
IV. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy: 1) wobec których zachodzą okoliczności określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, 2) wobec których zachodzi, co najmniej jedna z przesłanek określonych w art. 7 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) lub w art. art. 5 k rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1).
V. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. Procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.