Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-05-27 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Sukcesywne dostawy opon do taboru PKM Tychy Sp. z o.o.

Zamawiający Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. (Tychy, Śląskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne dostawy opon do taboru PKM Tychy Sp. z o.o”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 18 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.Tychy, Śląskieopublikowano 27 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
18 000 zł
Termin składania ofert
22 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy realizowane są wyłącznie na terenie Tychów (woj. śląskie) dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, co wymusza logistykę dostosowaną do lokalnych warunków i ewentualne krótkie terminy reakcji na zapotrzebowanie operacyjne PKM.

  • 2

    ZakresPrzedmiotem są sukcesywne dostawy opon do autobusów miejskich (asortyment i ilości dokładnie w załączniku 2a do SWZ), z obowiązkiem utrzymania ciągłości dostaw przez 12 miesięcy, bez podziału na części, co oznacza, że wykonawca musi zapewnić pełen zakres samodzielnie lub z podwykonawcami, ale jako jeden podmiot odpowiedzialny za całość.

  • 3

    KryteriaJedynym kryterium oceny jest cena, co przy braku podziału na części i szacunkowej wartości 621 855 zł premiuje oferty z najniższą ceną jednostkową dla całego asortymentu z załącznika 2a, bez dodatkowych punktowanych czynników (np. terminowość, doświadczenie).

  • 4

    RyzykoWadium w wysokości 18 000 zł musi zostać wniesione w sposób nieodwołalny (pieniądz na konto Zamawiającego lub gwarancja/poręczenie bez klauzul zwalniających) i utrzymane do końca terminu związania ofertą, potwierdzenie przelewu zalecane, ale decyduje faktyczne uznanie kwoty na koncie Zamawiającego przed terminem składania ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.

NIP

6460009023

Adres

ul. Towarowa 1, 43-100 Tychy

Region (NUTS)

PL22C – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Sukcesywne dostawy opon do taboru PKM Tychy Sp. z o.o.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34352200-1 - Opony do autobusów

Szacunkowa wartość zamówienia

621 855 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

WADIUM 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 18.000,00 zł (słownie: osiemnaście tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu tj. przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 44 1050 1214 1000 0007 0071 4900, tytuł przelewu „Wadium – przetarg nieograniczony – nr postępowania 04/05/2026/TM/SW”. Zaleca się dołączenie do oferty potwierdzenia przelewu kwoty wadium. 4. W przypadku wadium wnoszonego w formie pieniężnej decydujące znaczenie dla skuteczności jego wniesienia ma faktyczny wpływ wymaganej kwoty wadium na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Jako termin wniesienia wadium przyjęty zatem zostaje termin uznania pełnej kwoty wadium na rachunku Zamawiającego, tj. faktyczny wpływ środków na konto Zamawiającego, a nie termin zlecenia (dokonania) przelewu przez Wykonawcę. 5. Wadium w formie niepieniężnej: 1) Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do ich wystawienia za pośrednictwem platformy zakupowej; 2) treść dokumentu wadialnego winna zawierać: nazwę niniejszego postępowania oraz numer nadany postępowaniu przez Zamawiającego, informacje o beneficjencie gwarancji lub poręczenia, wysokość wadium, termin ważności gwarancji lub poręczenia, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą, jednoznaczne wskazanie zobowiązania gwaranta lub poręczyciela do nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia całej kwoty gwarancji lub poręczenia na pierwsze żądanie zgłoszone przez Zamawiającego (bez konieczności przedkładania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów), zawierające oświadczenie, iż zaistniała co najmniej jedna z okoliczności wymienionych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Pzp; 3) treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać klauzuli zwalniającej gwaranta lub poręczyciela od odpowiedzialności wskutek zwrotu dokumentu gwarancji lub poręczenia. 6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 Pzp. 7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 Pzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-06-22 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu oraz spełniają warunki udziału określone przez Zamawiającego. 2. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 2.1. Wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia podlega Wykonawca, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 Pzp oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp. 2.2. Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2025 r., poz. 514). 2.3. Wykluczenie Wykonawcy następuje również na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 2025/2033 z 23.10.2025). 2.4. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów trzecich (udostępniających zasoby) Zamawiający zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 2.5. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia Zamawiający zbada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia wobec każdego z tych Wykonawców. 2.6. Szczegółowe przesłanki wykluczenia z postępowania zawiera rozdz. IX SWZ. 3. WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH POTWIERDZAJĄCYCH BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA (szczegółowo w rozdz. XI SWZ): 3.1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą: aktualny na dzień składania ofert formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej: „JEDZ”), zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę̨ oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. 2014.229.1 ze zm.) – „oświadczenie sankcyjne o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania” - załącznik nr 4 do SWZ. 3.2. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie (nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania) następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień złożenia): informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia Wykonawcy o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ; oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/14 - załącznik nr 8 do SWZ. 3.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 3.1., zobowiązany jest złożyć każdy z Wykonawców wspólnie składających ofertę.

Płatność z tytułu realizacji przedmiotu umowy następować będzie każdorazowo „z dołu”, po wykonaniu każdej dostawy, w terminie 30 (trzydziestu) dni licząc od dnia następnego po dacie otrzymania prawidłowo wystawionej faktury w ustrukturyzowanej formie przy użyciu Krajowego Systemu e-Faktur (dalej: „KSeF”), przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na dokumencie rozliczeniowym. Szczegółowe warunki płatności określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE (szczegółowo w rozdz. V SWZ) 1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1) w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego - Specyfikacji technicznej oferowanych opon stanowiącej załącznik nr 2b do SWZ - przedmiotowy dokument należy wypełnić w odniesieniu do każdej pozycji asortymentowej; 2) w celu potwierdzenia zgodności z kryteriami oceny ofert - w przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych do tych opisanych w kryterium oceny ofert „Kompatybilność eksploatacyjna z flotą użytkowaną przez Zamawiającego” (szczegółowo w rozdz. XXIII) - Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz ofertą w szczególności następujące dokumenty: a) karty techniczne oferowanych opon, b) zdjęcie lub katalog producenta przedstawiający rzeźbę bieżnika, c) oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela potwierdzające możliwość eksploatacji oferowanych opon wraz z ogumieniem użytkowanym aktualnie przez Zamawiającego bez konieczności wymiany całego kompletu osiowego, d) lub inne dokumenty potwierdzające możliwość eksploatacji oferowanych opon wraz z ogumieniem użytkowanym przez Zamawiającego bez konieczności wymiany całego kompletu osiowego. 2. Zamawiający informuje, iż stosownie do dyspozycji art. 107 ust. 2 Pzp , jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Dyspozycja zawarta w zdaniu poprzedzającym nie będzie miała zastosowania, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 22.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Tak. Wadium określono na 18 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34352200-1 - Opony do autobusów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.