Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-05-26 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Rozbudowa systemu HIS Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Rozbudowa systemu HIS Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Im. Ludwika Perzyny w Kaliszu”. Termin składania ofert minął 27 maja 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w KaliszuKalisz, Wielkopolskieopublikowano 26 maja 2026
Termin składania ofert
27 maja 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 28.05.2026 – 29.05.2026.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena brutto.

  • 3

    ZakresPrzedmiotem jest rozbudowa szpitalnego systemu HIS (obsługa danych pacjentów, integracje medyczne) o trzy oddzielne części: 1) nowe funkcje w HIS (np. moduły medyczne), 2) przeniesienie systemu do chmury z utrzymaniem, 3) integracja obrazowania medycznego (np. RTG, MRI) z Platformą Usług Informatycznych (PUI) przy użyciu sztucznej inteligencji do analizy danych, wszystkie części są obowiązkowe dla wykonawcy, który musi złożyć ofertę na całość (brak możliwości ubiegania się o pojedyncze zadania).

  • 4

    ZakresZamówienie jest finansowane z KPO (Krajowy Plan Odbudowy) w ramach programu transformacji cyfrowej ochrony zdrowia, co oznacza obowiązkową zgodność z wymogami cyberbezpieczeństwa i terminami realizacji narzuconymi przez umowę KPOD.07.03-IP.10-0119/25/KPO, opóźnienia mogą grozić karami umownymi lub utrata dofinansowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Adres

ul. Poznańska 79, 62-800 Kalisz

Region (NUTS)

PL416 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Rozbudowa systemu HIS Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Dodatkowe kody CPV

72310000-1 - Usługi przetwarzania danych; 72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania; 48814000-7 - Systemy informacji medycznej; 48180000-3 - Pakiety oprogramowania medycznego

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-05-27 12:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.05.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.