Dostawa fabrycznie nowych części zamiennych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych do spągoładowarek typu EL 160 pracujących w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego z podziałem na dwa zadania
Zamawiający Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w Bogdance (Puchaczów, Lubelskie) prowadził postępowanie „Dostawa fabrycznie nowych części zamiennych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych do…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 11:00.
- Termin składania ofert
- 22 czerwca 2026, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=118, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
22 maja 2026
Termin ofert: 22 czerwca 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresOferty częściowe dozwolone (2 zadania); preferencja dla MŚP (brak wykluczeń z art. 108 PZP); ryzyko odrzucenia oferty przy udziale produktów spoza UE poniżej 50%.
- 2
WarunkiWymagane certyfikaty ATEX (dla stref zagrożonych wybuchem), CE oraz zgodność z normami górniczymi; doświadczenie w dostawach dla sektora wydobywczego (co najmniej 2 lata referencji w podobnym zakresie).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w Bogdance |
| NIP | 7130005784 |
| Adres | Bogdanka 21-013 Puchaczów Polska, 21-013 Puchaczów |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa fabrycznie nowych części zamiennych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych do spągoładowarek typu EL 160 pracujących w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem metanu i pyłu węglowego z podziałem na dwa zadania |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 43600000 |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca składający ofertę jest obowiązany wnieść wadium w wysokości: Zadanie nr 1 - 20 000,00 Zadanie nr 2 - 50 000,00 2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust.5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na konto Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie Nr 75 1130 0007 0028 9061 5720 0037 z dopiskiem „wadium w przetargu - nr 2312/HZP/KWI/2026 - Dostawa części zamiennych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych do spągoładowarek typu EL 160 nr zadania … ” . |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-22 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →