Zakup oraz sukcesywna dostawa wraz z transportem oleju napędowego na potrzeby MPK Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie.
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. (Gniezno, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Zakup oraz sukcesywna dostawa wraz z transportem oleju napędowego na potrzeby MPK Sp. z…”. Termin składania ofert minął 22 czerwca 2026, 09:00. Wadium: 140 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 406 530 zł
- Wadium
- 140 000 zł
- Termin składania ofert
- 22 czerwca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 maja 2026
Termin ofert: 22 czerwca 2026 09:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
17 lipca 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresZakup oraz sukcesywna dostawa oleju napędowego w ilości szacunkowej 1.100.000 litrów (1.100 m³) z transportem do stacji paliw MPK Sp. z o.o. w Gnieźnie.
- 2
WarunkiOferta musi obejmować całość zamówienia (1.100.000 litrów), niedopuszczalne oferty częściowe; preferencja dla dostawców z doświadczeniem w dostawach paliw dla komunikacji miejskiej.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. |
| REGON | 630967846 |
| Adres | Wesoła 7, 62-200 Gniezno |
| Region (NUTS) | PL414 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup oraz sukcesywna dostawa wraz z transportem oleju napędowego na potrzeby MPK Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09134000-7 - Oleje napędowe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 140.000,00 zł (słownie: sto czterdzieści tysięcy złotych 00/100 ). 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, przelewem na konto Banku Gospodarstwa Krajowego O/Poznań: 20 1130 1088 0001 3129 8620 0001 z adnotacją „Wadium – ZP.GN.01.2026”. 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 98). 3. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 2 pkt 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-22 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Przedmiot zamówienia dotyczy działalności sektorowej Zamawiającego o której mowa w art. 5 ust. 4 pkt. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego- o wartości przekraczającej 432 000 euro na podstawie art. 132, art. 376 ust. 1 pkt 1 oraz 378 ust. 1 ustawy Pzp.
- 2.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 3.Oferta musi obejmować całość zamówienia. Oferta częściowa stanowić będzie ofertę o treści niezgodnej z warunkami zamówienia i zostanie odrzucona zgodnie z art. 226 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp.
- 4.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia tworzy nierozerwalną całość, co oznacza, że nie może zostać podzielony na części ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych, a brak podziału zamówienia na części nie zakłóca konkurencji.
Szczegółowy opis dotyczący rozliczeń, płatności faktur zawarto w SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).