Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (Rudy, Lubelskie) prowadził postępowanie „Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku”. Termin składania ofert minął 23 czerwca 2026, 08:00. Wadium: 40 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 40 000 zł
- Termin składania ofert
- 23 czerwca 2026, 08:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=573, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
19 maja 2026
Termin ofert: 23 czerwca 2026 08:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
11 sierpnia 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawa 13 000 m³ surowego torfu sfagnowego o stopniu rozkładu do 15%, frakcjonowanego 0-20 mm, z parametrami: gęstość 50-150 kg/m³, pH 3,5-4,5, wilgotność 45-65%. Opakowanie: Big Bal >4,00 m³ na paletach, bez zanieczyszczeń organicznych i organizmów kwarantannowych.
- 2
RyzykoZamówienie niedzielone na części (możliwe dla MŚP, ale jedna oferta na całość). Realizacja do 5 miesięcy od podpisania umowy, z elastycznym harmonogramem dostaw (dopuszczalne większe partie w krótszym czasie). Opcja dodatkowych dostaw do 30% po tej samej cenie, bez gwarancji jej wykorzystania. Ryzyko: zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw na substraty torfowe.
- 3
ZakresBrak wymagań certyfikacyjnych (MDR/IVDR/ISO), ale obligatoryjne spełnienie norm fizykochemicznych torfu (pH, porowatość, pojemność wodna/powietrzna) oraz brak zanieczyszczeń (korzenie, nasiona chwastów). Zamawiający wymaga potwierdzenia źródła pochodzenia torfu (państwo, kopalnia, złoże) dla zgłoszenia do WIORiN.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| REGON | 010828091 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09112200-9 - Torf |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 40 000,00 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 419) Wadium wpłacane w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego podany w pkt. 1 SWZ z dopiskiem: „Dostawa torfu 2026” Z treści wadium wnoszonego w formie innej niż pieniężna powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna należy przekazać Zamawiającemu wraz z Ofertą w oryginale w postaci elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznymi osób upoważnionych do jego wystawienia. Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona z postępowania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 PZP. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 - 5 PZP. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami lub wystąpi do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-23 08:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →