Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
240 219 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2026
Okres realizacji
do 9 stycznia 2027
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 240 219 zł – 298 890 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa kruszywa wraz z rozplantowaniem do bieżącego utrzymania – konserwacji dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w 2026 roku

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (Rudy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa kruszywa wraz z rozplantowaniem do bieżącego utrzymania – konserwacji dróg…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AUTOCORT” Marcin Kłosek. Wartość umowy: 240 219 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
240 219 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 czerwca 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 lipca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AUTOCORT” Marcin Kłosek (Leśnica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 240 219,00 zł (umowę zawarto 9 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 240 219,00 zł do 298 890,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 9 stycznia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272536296

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rogera 1

1.5.2.)Miejscowość

Rudy

1.5.3.)Kod pocztowy

47-430

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324103029

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rudy@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://rudy-raciborskie.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-rudy-raciborskie/dostawa-kruszywa-wraz-z-rozplantowaniem-do-biezacego-utrzymania--konserwacji-drog-lesnych-w-nadlesnictwie-rudy-raciborskie-w-2026-roku

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa kruszywa wraz z rozplantowaniem do bieżącego utrzymania – konserwacji dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-31af387a-f95c-4cf8-b647-ca1453e1feb2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00345138

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00106343/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa kruszywa wraz z rozplantowaniem do bieżącego utrzymania - konserwacji dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272130

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

187200,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis parametrów kruszywa:
a) Ilość zamawianego kruszywa razem: 1 800 ton
b) Rodzaj kruszywa: kruszywo drogowe naturalne szarogłazowe niesortowane 0-31,5 mm

Dostawa obejmuje:
a) Transport kruszywa udokumentowany każdorazowo dokumentem WZ dostarczonym Zamawiającemu. Transport będzie odbywać się po drogach leśnych z licznymi ubytkami.
b) Zasypanie ubytków, kolein i wybojów dostarczonym kruszywem zgodnie ze zleceniem.
c) Wyrównanie nawierzchni poprzez rozplantowanie kruszywa wraz z zagęszczeniem.
Konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w 2026 roku będzie prowadzona sukcesywnie w miarę pojawiających się potrzeb w tym zakresie. Wykonawca po otrzymaniu dokumentu zlecenia wystawionego przez Zamawiającego na wykonanie konserwacji konkretnej drogi zobowiązany będzie do przystąpienia do dostawy kruszywa w terminie do 5 dni roboczych od jego otrzymania oraz realizacji robót związanych
z wbudowaniem kruszywa w konkretną drogę z należytą starannością. Ilość dostarczanego kruszywa zostanie każdorazowo określona w dokumencie zlecenia przekazywanym Wykonawcy przez Zamawiającego. Po wykonaniu każdej zleconej konserwacji nastąpi odbiór rzeczywiście wykonanych dostaw kruszywa i rozliczenie z Wykonawcą zgodnie ze stawką jednostkową zawartą w Ofercie złożonej w postępowaniu. Podstawą rozliczenia danego zlecenia będzie protokół odbioru dostaw podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego oraz dokumenty WZ na dostarczone i rozplantowane kruszywo w miejscu określonym w dokumencie zlecenia. Wbudowanie dostarczanego kruszywa musi odbywać się na bieżąco – konserwowane drogi, w szczególności drogi pożarowe muszą pozostawać przejezdne.
Kruszywo przewidziane do wbudowania powinno odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie. Wykonawca zobowiązany będzie używać do realizacji zamówienia dostarczone przez siebie materiały dopuszczone do stosowania zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 poz. 1213) wraz z przepisami wykonawczymi. Wykonawca ma obowiązek posiadania dokumentów potwierdzających pozwolenie na zastosowanie używanych materiałów i urządzeń w budownictwie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości itp.). Przedstawiciele Zamawiającego mają prawo do wglądu w materiały budowlane, które zostaną użyte do zabudowy na każdym etapie prowadzonych dostaw, a także prawo do żądania w dowolnym momencie przedstawienia stosownych dokumentów przez Wykonawcę
Miejscem realizacji dostaw kruszywa są nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.
Dostawy kruszywa będą realizowane wyłącznie w dni robocze w godzinach od 7:00 do 14:00
Termin płatności przelewem przez Zamawiającego wynosi do 21 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

14212300-3 - Kamień pokruszony lub rozłupany

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

44113000-5 - Drogowe materiały konstrukcyjne

44113140-8 - Kamień drogowy

44912000-6 - Różne kamienie budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

240219,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

298890,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

240219,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AUTOCORT” Marcin Kłosek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7561866568

7.3.3)Ulica

Brzegowa 23

7.3.4)Miejscowość

Leśnica

7.3.5)Kod pocztowy

47-150

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

240219,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-01-09

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa S.271.5.2026

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Rudy Raciborskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rudy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 240 219 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AUTOCORT” Marcin Kłosek (Leśnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.