Budowa bazy sportowej wraz infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim oraz wykonanie Systemu Informacji Miejskie
Zamawiający Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki (Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie) prowadził postępowanie „Budowa bazy sportowej wraz infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim oraz…”. Termin składania ofert minął 30 czerwca 2025, 09:30. Wadium: 700 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- Wadium
- 700 000 zł
- Termin składania ofert
- 30 czerwca 2025, 09:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
22 maja 2025
Termin ofert: 30 czerwca 2025 09:30 - Wynik: wybrano wykonawców
20 października 2025
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | GMINA MIASTO TOMASZÓW MAZOWIECKI |
| Miejscowość | Tomaszów Mazowiecki |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Budowa bazy sportowej wraz infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim oraz wykonanie Systemu Informacji Miejskie |
| Główny Kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Część nr LOT-0001 | Budowa bazy sportowej wraz infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim |
| Część nr LOT-0002 | System Informacji Miejskiej. |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 700 000,00 (siedemset tysięcy złotych). 2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego (58 1050 1461 1000 0023 6464 4415 Bank ING Bank Śląski). Pozostałe informacje zawarte w SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Poprzez podmiotowe środki dowodowe rozumie się przewidziane
ustawą środki służące potwierdzeniu braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków
udziału w postępowaniu. 2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z
udziału w postępowaniu, zamawiający żąda od wykonawcy, którego oferta została najwyżej
oceniona następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) informacji z Krajowego
Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp -
SWZ), sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) art. 108 ust. 1 pkt 4
ustawy pzp - , dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o
zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy
przed jej złożeniem, 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp:
a) o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16
lutego 2007 r. o ochronie konkurencji konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną
ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - albo: b) oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z
dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej
niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej -
W przypadku, kiedy wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – składa tylko
załącznik z pkt „a”. 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności
informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy - w zakresie
podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego tj.: a) art. 108 ust. 1
pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o
zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy,
dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie
konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. 3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce
zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: informacji z Krajowego
Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 2 pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru,
takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny
dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym
wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w ust. 2 pkt 1.
4. Dokument, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 SWZ, powinien być wystawiony nie wcześniej niż
6 miesięcy przed jego złożeniem. 5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub
miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 3 (informacji z
KRK) lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art.
108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy pzp (rozdziału 7 ust. 1 pkt 1 i 2 SWZ), zastępuje się je
odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie
wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub
oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub jeżeli w kraju,
w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu
pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem
samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce
zamieszkania wykonawcy. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie
wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Pozostałe informacje w zakresie podstaw
wykluczenia zawarte w SWZ - ROZDZIAŁ 9 W przypadku rozbieżności pomiędzy niniejszym
ogłoszeniem a SWZ - postanowienia SWZ są wiążące. Zamawiający w postępowaniu
nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy
ramowej. Zamawiający nie przewiduje udzielić zamówienia z wolnej ręki dotychczasowemu
wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu
podobnych usług Zamawiający dopuszcza przed dokonaniem przez wykonawców wyceny
oferty, odbycie wizji lokalnej. Dokonanie wizji lokalnej może stanowić dla wykonawcy istotną
wskazówkę, umożliwiającą realne skalkulowanie ceny oferty w sposób rzetelny. W przypadku,
gdy wykonawca zamierza odbyć wizje lokalną zobowiązany jest przedłożyć do zamawiającego
stosowny wniosek. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po sprawdzeniu przez
wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia. Umożliwienie przez
zamawiającego odbycia wizji lokalnej nie skutkuje sankcją w postaci odrzucenia oferty
Wykonawcy w okolicznościach, gdy wykonawca nie skorzystał z przysługującej mu
możliwości. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. Zamawiający
przewiduje procedurę, o której mowa w art. 139 pzp (tzw. procedurę odwróconą). Oznacza to,
że zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji
podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw
wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (jeżeli były wymagane).
Zamawiający nie zastosuje aukcji elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztu
udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie osób, o których
mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 96 ust. 1 pzp. Wykonawca może powierzyć wykonanie
części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę, w
ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz
podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie w ofercie części
zamówienia, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom wraz z
podaniem nazw podwykonawców, stanowi co do zasady jedynie jego zamierzenia, a nie
stanowią zobowiązania do wykonywania prac przy udziale konkretnych podwykonawców
(zgodnie z wyrokiem KIO sygn. akt KIO 234/17). Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem
do wykonania zamówienia wykonawca podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli,
podwykonawców zaangażowanych w takie roboty budowlane lub usługi, jeżeli są już znani.
Zamawiający nie przewiduje dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. Niniejsze
postępowanie jest jawne a zamawiający nie ogranicza dostępu do informacji związanych z tym
postępowaniem a także nie określa w SWZ wymagań dotyczących zachowania poufnego
charakteru informacji przekazanych wykonawcom w toku postępowania.
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest
dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest
bezpłatne. Zamawiający nie przewiduje komunikacji w inny sposób niż wskazany w rozdziale
10 SWZ. Wykonawca może złożyć jedną ofertę w niniejszym postępowaniu. Oferta,
oświadczenia oraz dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie załączników
do niniejszej SWZ, winny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami co do treści.Wykonawca
przygotowuje ofertę przy pomocy „Formularza ofertowego” udostępnionego przez
Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w
zakładce „Informacje podstawowe”.
Pozostałe informacje w tym co do kwestii podmiotów udostępniających
zasoby w dokumentach zamówienia.
Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawcy na podst. art. 109 ust. 1 pzp, tym samym nie wymaga przedłożenia dokumentów podmiotowych w zakresie potwierdzenia braku podstaw wykluczenia o przesłanki wskazane w tym przepisie.
Zamówienie podzielone na 2 części.
Dokumenty i oświadczenia elektroniczne tj:
1) ofertę,
2) oświadczenie (o braku podstaw wykluczenia JEDZ), o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy,
3) podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy pzp,
4) przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli dotyczy – w zakresie rozwiązań równoważnych),
5) pełnomocnictwo,
wykonawcy sporządzają zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego tj: - w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne tj.
- opatrują kwalifikowanym podpisem elektronicznym
Podpisanie oferty podpisem zaufanym albo osobistym spowoduje odrzucenie oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp , jako niezgodną z przepisami ustawy, a konkretniej art. 63 ust. 1 pzp.
Zamawiający rekomenduje, ażeby ofertę sporządzić w formacie danych pdf.
Dopuszcza się także złożenie oferty skompresowanej w formacie .RAR, który to format nie jest wymieniony w powyższym załączniku nr 2 Rozporządzenia w sprawie KRI. Dopuszczalność taką wskazuje orzecznictwo KIO np. sygn 1451/2020.
Formaty danych, o których mowa powyżej oraz standardy zapewniające dostęp do zasobów informacji udostępnianych za pomocą systemów teleinformatycznych używanych do realizacji zadań publicznych – zawarty jest w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
Zamawiający rekomenduje, ażeby ofertę sporządzić w formacie danych pdf.
Dopuszcza się także złożenie oferty skompresowanej w formacie .RAR, który to format nie jest wymieniony w powyższym załączniku nr 2 Rozporządzenia w sprawie KRI. Dopuszczalność taką wskazuje orzecznictwo KIO np. sygn 1451/2020.
Zamawiający nie wymaga przedłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 -107 pzp
Jednocześnie zamawiający informuje, że wykonawca, który oferuje przedmiot zamówienia równoważny – winien do oferty załączyć stosowny dokument, który potwierdzi równoważność w zakresie opisanym przez zamawiającego. Dokument ten będzie traktowany jako „dokument przedmiotowy” i będzie podlegał uzupełnieniu.
Na ofertę składają się:
1) formularz oferty,
2) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy),
3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia składane na podst. art. 118 ust. 3 pzp,
4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – oświadczenie (z art. 117 ust. 4 pzp), z którego wynika, które usługi, roboty wykonają poszczególni Wykonawcy - (załącznik nr 9 SWZ).
5) przedmiotowy środek dowodowy w zakresie zaoferowania równoważnego asortymentu (jeżeli dotyczy),
6) dowód wniesienia wadium - przy czym wadium w formie niepieniężnej wystawione na potrzeby niniejszego postępowania powinno być wniesione zgodnie z art. 97 ust. 10 pzp w oryginale i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – przez wystawcę dokumentu (gwaranta). W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty.
Zamawiający informuje w związku z zapisami rozdziału 32 SWZ oraz na podst art. 139 ustawy Pzp, że w niniejszym postępowaniu zastosował tzw. „procedurę odwróconą”, tym samym wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1.
Oświadczenie to wymagane jest wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Tym samym zamawiający wezwie wykonawcę najwyżej ocenionego do złożenia na podst. art. 139 ust. 2 pzp – oświadczenia (JEDZ) o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem - JEDZ”.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, stosownie do art. 125 ust 4 pzp - oświadczenie (JEDZ) składa każdy z wykonawców.
Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca stosownie do art. 125 ust. 5 pzp - przedstawia, także oświadczenie (JEDZ) podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby.
Jednocześnie zamawiający informuje, że wykonawca, który oferuje przedmiot zamówienia równoważny – winien do oferty załączyć stosowny dokument, który potwierdzi równoważność w zakresie opisanym przez zamawiającego. Dokument ten będzie traktowany jako „dokument przedmiotowy” i będzie podlegał uzupełnieniu.
Na ofertę składają się:
1) formularz oferty,
2) pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy),
3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia składane na podst. art. 118 ust. 3 pzp,
4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – oświadczenie (z art. 117 ust. 4 pzp), z którego wynika, które usługi, roboty wykonają poszczególni Wykonawcy - (załącznik nr 9 SWZ).
5) przedmiotowy środek dowodowy w zakresie zaoferowania równoważnego asortymentu (jeżeli dotyczy),
Zamawiający informuje w związku z zapisami rozdziału 32 SWZ oraz na podst art. 139 ustawy Pzp, że w niniejszym postępowaniu zastosował tzw. „procedurę odwróconą”, tym samym wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1.
Oświadczenie to wymagane jest wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Tym samym zamawiający wezwie wykonawcę najwyżej ocenionego do złożenia na podst. art. 139 ust. 2 pzp – oświadczenia (JEDZ) o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego składanego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem - JEDZ”.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, stosownie do art. 125 ust 4 pzp - oświadczenie (JEDZ) składa każdy z wykonawców.
Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca stosownie do art. 125 ust. 5 pzp - przedstawia, także oświadczenie (JEDZ) podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby.
Wszelkie pozostałe informacje zawarte w SWZ
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.