Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa stacji 110/15kV o nazwie GPZ Siedlec wraz z powiązaniami WN i SN, (S-2022-04279)
Zamawiający ENEA Operator sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa stacji 110/15kV o nazwie GPZ Siedlec…”. Termin składania ofert minął 19 maja 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 19 maja 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
01 kwietnia 2026
Termin ofert: 12 maja 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
11 maja 2026
Nowy termin: 18 maja 2026 10:00Zmienia wersję 223144-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
13 maja 2026
Nowy termin: 19 maja 2026 09:00Zmienia wersję 320953-2026
- Wynik postępowania
26 sierpnia 2026
6 ofertOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 25 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP przy spełnieniu wymagań technicznych; ryzyko opóźnień związane z uzyskiwaniem pozwoleń administracyjnych; unikalny punkt: pełne przeprowadzenie procedur administracyjnych przez wykonawcę.
- 4
ZakresStacja elektroenergetyczna 110/15 kV GPZ Siedlec z układem H5, wyposażona w 2 transformatory 25 MVA, linia zasilająca 110 kV, powiązania kablowe 15 kV oraz modernizacja pól linii 110 kV w GPZ Wolsztyn i Babimost.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | ENEA Operator sp. z o.o. |
| NIP | 7822377160 |
| Adres | ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa stacji 110/15kV o nazwie GPZ Siedlec wraz z powiązaniami WN i SN, (S-2022-04279) |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 31000000; 31300000-9 - Drut i kabel izolowany; 31320000-5 - Kable energetyczne; 31321000-2 - Linie energetyczne; 31321100-3 - Napowietrzne linie energetyczne; 45000000-7 - Roboty budowlane; 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby; 45113000-2 - Roboty na placu budowy; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane; 45222000; 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji; 45230000; 45231000; 45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli; 45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych; 45233000; 45236000-0 - Wyrównywanie terenu; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych; 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych; 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne; 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie; 45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących; 45450000; 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej; 45510000-5 - Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską; 45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską; 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne; 71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne; 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni; 71300000-1 - Usługi inżynieryjne; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne; 71340000-3 - Zintegrowane usługi inżynieryjne; 71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne; 71351000; 71352000-0 - Usługi badania podłoża; 71353000-7 - Usługi badania wierzchniej warstwy gleby; 71354000-4 - Usługi sporządzania map; 71356000-8 - Usługi techniczne; 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu; 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego; 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu; 71510000-6 - Usługi badania terenu; 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego; 71530000-2 - Doradcze usługi budowlane; 71540000-5 - Usługi zarządzania budową |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-19 09:00 |
Informacje dodatkowe
Zgodnie z projektem umowy, stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia, opublikowanym na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21f0a547-0ec2-441b-a2a0-7fc6260377ef
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.