Kompleksowa usługa prania bielizny oraz pozostałego asortymentu szpitalnego wraz z leasingiem bielizny
Zamawiający Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (Bełchatów, Łódzkie) prowadził postępowanie „Kompleksowa usługa prania bielizny oraz pozostałego asortymentu szpitalnego wraz z…”. Termin składania ofert minął 1 lipca 2024, 11:00.
- Termin składania ofert
- 1 lipca 2024, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 597 600 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=120, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 maja 2024
Termin ofert: 1 lipca 2024 11:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
28 października 2024
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie |
| Miejscowość | Bełchatów |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Kompleksowa usługa prania bielizny oraz pozostałego asortymentu szpitalnego wraz z leasingiem bielizny |
| Główny Kod CPV | 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho |
| Część nr LOT-0001 | Kompleksowa usługa prania bielizny oraz pozostałego asortymentu szpitalnego wraz z leasingiem bielizny |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych usług z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia zamawiający żąda od wykonawców złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1) Wyniki wymazów z okresu ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin
składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, tj.:
a. co najmniej dwa wyniki wymazów ze skrzyni ładunkowej samochodu do przewożenia
bielizny (próba ujemna - brak wzrostu);
b. co najmniej dwa wyniki wymazów z pranego asortymentu dla bielizny barierowej,
noworodkowej, płaskiej oraz materaca po dezynfekcji w komorze (próba ujemna - brak
wzrostu);
c. co najmniej dwa wyniki wymazów z wirówki tunelu pralniczego do prania ubrań i obłożeń
operacyjnych barierowych (próba ujemna - brak wzrostu);
d. co najmniej dwa wyniki wymazów z pranego asortymentu po skażeniu czynnikiem
zakaźnym dla poszwy, prześcieradła, powłoczki (próba ujemna - brak wzrostu);
2) Certyfikat zgodności z normą CEN/TS 14237:2021 – dotyczy bielizny leasingowej (pościeli podstawowej płaskiej, piżamy, koszuli pacjenta);
3) Certyfikat Oeko Tex Standard 100 kl. II. – dotyczy bielizny leasingowej (pościeli podstawowej płaskiej);
4) Certyfikat Oeko Tex Standard 100 kl. I – dotyczy bielizny leasingowej (pościeli dziecięcej płaskiej, beta noworodkowego);
5) Certyfikat zgodności z normą PN-EN 14697:2007 – dotyczy bielizny leasingowej (ręcznika)
6) Certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów normy PN-P-84543:1984 – dotyczy bielizny leasingowej (pościeli podstawowej płaskiej);
7) Dokument potwierdzający, że pościel leasingowana (pościel podstawowa płaska) posiada działanie bakteriostatyczne zgodnie z normą PN-EN ISO 20743:2016 oraz raport z badań potwierdzający zgodność z normą wydany przez niezależne laboratorium;
8) Wpis do rejestru wyrobów medycznych wraz z Certyfikatem CE lub Deklaracją zgodności – dotyczy bielizny leasingowej (poduszki);
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.