Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Rzewnie
Zamawiający Gmina Rzewnie (Rzewnie, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Rzewnie”. Termin składania ofert minął 18 maja 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 18 maja 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 kwietnia 2026
Termin ofert: 11 maja 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
08 maja 2026
Nowy termin: 18 maja 2026 09:00Zmienia wersję 250789-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
29 czerwca 2026
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Rzewnie (1 pakiet), obejmująca wywóz, transport i recykling odpadów z gospodarstw domowych.
- 2
WarunkiDozwolone składanie tylko jednej oferty, procedura odwrócona (najpierw ocena oferty, później kwalifikacja wykonawcy), wyłącznie elektroniczna forma składania dokumentów (podpis kwalifikowany).
- 3
ZakresBrak wymagań technicznych/regulacyjnych poza obowiązkiem posiadania zdolności prawnej i finansowej do realizacji usług publicznych oraz spełnienia warunków ustawy Prawo zamówień publicznych.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Rzewnie |
| NIP | 7571186384 |
| Adres | Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie |
| Region (NUTS) | PL913 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Rzewnie |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów |
| Dodatkowe kody CPV | 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów; 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90513000; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-05-18 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)drogą elektroniczną: sekretariat@ugrzewnie.pl
- 2)poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://gminarzewnie.ezamawiajacy.pl/
Postępowanie prowadzone jest na Platformie pod nazwą Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Rzewnie.
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ.
3. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: - 1)oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 SWZ;
- 2)oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 SWZ innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 10 (jeżeli dotyczy)
- 3)zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale V (jeżeli dotyczy);
- 4)oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy o którym mowa w Rozdziale VII ust. 3 (jeżeli dotyczy)
- 5)dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),
- 6)oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE);
4. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.
5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza.
6. Jeżeli do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy wymagane jest zastosowanie tzw. reprezentacji łącznej, wówczas wszystkie dokumenty muszą być podpisane przez zobowiązane osoby.
7. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy.
8. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (podpis kwalifikowany).
9. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę powinien być czytelny.
10. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2026 r. poz. 85), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
11. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) w przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2026 r. poz. 85), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku.
12. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie zgodnie z Rozdziałem VIII SWZ.
13. Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. W tym celu należy w systemie Platformy kliknąć przycisk „Wycofaj ofertę”. Zmiana oferty następuje poprzez wycofanie oferty oraz jej ponownym złożeniu.
14. Podmiotowe środki dowodowe lub inne dokumenty, w tym dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski.
15. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →