Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-04-30 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Rozbiórka istniejącego i budowa nowego jazu na rzece Obrze w km 93+400 w m. Perzyny

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego jazu na rzece Obrze w km 93+400 w m. Perzyny”. Termin składania ofert minął 19 maja 2026, 11:30. Wadium: 800 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 30 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 549 zł
Wadium
800 000 zł
Termin składania ofert
19 maja 2026, 11:30
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

8 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresBudowa nowego jazu na rzece Obrze w km 93+400 w m. Perzyny wraz z rozbiórką istniejącej konstrukcji, obejmująca prace ziemne, hydrotechniczne, drogowe, instalacyjne (kable, oświetlenie, stacje rozdzielcze) oraz przygotowanie terenu pod budowę.

  • 2

    ZakresOferty częściowe niedozwolone, preferencja dla MŚP w ramach możliwości udziału w konsorcjach, konieczność posiadania doświadczenia w budowie obiektów hydrotechnicznych oraz dostęp do dokumentacji projektowej i uzgodnień administracyjnych.

  • 3

    RyzykoWymagana gwarancja jakości na 60 miesięcy, zgodność z decyzjami administracyjnymi (m.in. środowiskowymi i wodnoprawnymi), nadzór przyrodniczy przez cały okres realizacji oraz przestrzeganie norm technicznych i projektowych określonych w dokumentacji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

REGON

368302575

Adres

ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Rozbiórka istniejącego i budowa nowego jazu na rzece Obrze w km 93+400 w m. Perzyny

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

Dodatkowe kody CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45233140-2 - Roboty drogowe; 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia; 45314310-7 - Układanie kabli; 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego; 45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

Szacunkowa wartość zamówienia

28 621 657 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 800 000,00 PLN 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 2.1 pieniądzu; 2.2 gwarancjach bankowych; 2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Dokument potwierdzający wniesienie wadium w jednej z form wymienionych w pkt 8.2.2 – 8.2.4 SWZ musi być załączony do oferty w formie oryginału, w postaci elektronicznej. Zamawiający nie dopuszcza złożenia tego dokumentu w jakiejkolwiek innej formie. Beneficjentem tych dokumentów jest: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa 4. Wadium w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: Bank Gospodarstwa Krajowego, nr rachunku: 97 1130 1017 0020 1510 6790 0005 z adnotacją: „Wadium P.ROZ.270.2.7.2026, Nr NIP ....................”(podać nr NIP Wykonawcy). 5. Wadium wnoszone w pieniądzu jest wniesione skutecznie, jeżeli zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 6. Dowód wniesienia wadium w pieniądzu Zamawiający zaleca załączyć do oferty. 7. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. 8. W przypadku gdy zamawiający żąda wniesienia wadium, przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w art. 220 ust. 2 ustawy Pzp, następuje wraz z przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. 9. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w jednej z form wskazanych w pkt 8.2.2-8.2.4 dokument winien być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: - nazwę dającego zlecenie (tj. nazwę Wykonawcy, który składa ofertę lub nazwy wszystkich Wykonawców występujących wspólnie), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib, - nr referencyjny sprawy nadany sprawie przez Zamawiającego, - nazwę przedmiotu zamówienia, - określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, - kwotę gwarancji, - termin ważności gwarancji (nie krótszy niż okres związania ofertą), - bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta w przypadku zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 98 ust. 6 pkt 1-3 ustawy Pzp do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego (nie później niż w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia żądania). 10. Wadium wniesione w formie gwarancji/poręczenia nie może zawierać w swojej treści zapisu dotyczącego poświadczenia / potwierdzenia podpisów pod żądaniem zapłaty przez notariusza albo bank Beneficjenta, wskazującego, iż podpisy należą do osób uprawnionych do składania oświadczeń woli / zaciągania zobowiązań majątkowych, w imieniu Beneficjenta gwarancji. 11. Zwrot bądź zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z art. 98 ustawy Pzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-05-19 11:30

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie i w odniesieniu zarówno do wybranych jak i wszystkich części zamówienia. W przypadku przyznania środków niepozwalających na sfinansowanie wszystkich części zamówienia, Zamawiający dokona wyboru części zamówienia podlegających unieważnieniu. Wybór części, w odniesieniu do których nastąpi unieważnianie, jest wyłączną kompetencją Zamawiającego i nie wymaga uzasadnienia. Zamawiający zachowuje prawo
do unieważniania postępowania z ww. przesłanki zarówno, gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków przeznaczonych na realizację zamówienia, w sytuacji, gdy te, nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów odbycia wizji lokalnej, kosztów kalkulacji i sporządzenia oferty oraz kosztów zabezpieczenia wadialnego oferty, co — poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń.

  1. 1.
    Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nakłada na Wykonawcę lub podwykonawcę wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. 2025 poz. 277 z późn. zm.):
    Do czynności tych należą:
    - obsługa sprzętu budowlanego,
    - wykonanie robót ziemnych,
    - wykonanie umocnień,
    - wykonanie karczunków drzew i krzewów,
    - roboty konstrukcyjne,
    - roboty sanitarne,
    - roboty drogowe,
    - roboty montażowe,
    - roboty elektryczne,
    - oraz roboty przygotowujące teren, wymienione szczegółowo w Przedmiarze robót.
  2. 2.
    Powyższy wymóg nie dotyczy składających ofertę: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które zobowiążą się do osobistego świadczenia usług oraz wspólników spółek osobowych, którzy zobowiążą się do osobistego świadczenia usług na rzecz spółki.
  3. 3.
    Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności, o których mowa powyżej.
  4. 4.
    Wykonawca do umowy załączy wykaz osób wraz z oświadczeniem, że osoby te zatrudnione są na podstawie stosunku pracy.
  5. 5.
    Każdorazowo na wezwanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Wykonawca przedłoży do wglądu dowody, z których wynikać będzie zatrudnienie osób wykonujących czynności. W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania od pracowników zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45240000-1Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 549 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
321 968 zł918 193 zł
Rozstęp międzykwartylowy
596 225 zł
Źródło próbki
CPV 45240000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
321 968 zł
Mediana
550 549 zł
Górny kwartyl
918 193 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.05.2026, 11:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 800 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.