ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Świadczenie usług sprzątania i utrzymania czystości w obiektach zarządzanych przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa (2026-2027).

Zamawiający Poznańskie Centrum Dziedzictwa (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług sprzątania i utrzymania czystości w obiektach zarządzanych przez…”. Termin składania ofert minął 15 maja 2026, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Poznańskie Centrum DziedzictwaPoznań, Wielkopolskieopublikowano 15 kwietnia 2026
Termin składania ofert
15 maja 2026, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 553 000 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    15 kwietnia 2026

    Termin ofert: 15 maja 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    09 lipca 2026

    2 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sprzątania w dwóch obiektach Poznańskiego Centrum Dziedzictwa: Bramie Poznania (wraz z terenem przyległym) oraz w Centrum Szyfrów Enigma.

  • 2

    ZakresSzczegółowe wymagania dotyczące sprzątania poszczególnych obiektów znajdują się w załącznikach do SWZ, w tym OPZ BP i OPZ CSE, instrukcje czyszczenia i konserwacji oraz wykazy powierzchni.

  • 3

    ZakresUmowa będzie obowiązywać przez 12 miesięcy, od 2026 do 2027 roku.

  • 4

    ZakresZamówienie jest podzielone na dwie części (dwie oddzielne części), co umożliwia złożenie oferty na jedną lub obie części.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Poznańskie Centrum Dziedzictwa

NIP

7781465736

Adres

Poznańskie Centrum Dziedzictwa, 61-123 Poznań

Region (NUTS)

PL415 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Świadczenie usług sprzątania i utrzymania czystości w obiektach zarządzanych przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa (2026-2027).

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Dodatkowe kody CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków; 90919200-4 - Usługi sprzątania biur; 71356200-0 - Usługi pomocy technicznej

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-05-15 10:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 000 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
553 000 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Poznańskie Centrum Dziedzictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 - Usługi sprzątania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.