Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 201822-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zakup i dostawa sprzętu i aparatury do diagnostyki obrazowej tj. USG na potrzeby poradni i oddziałów w ramach projektu pn. "Poprawa jakości i dostępności do diagnostyki i leczenia schorzeń nowotworowych w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach" dofinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Zamawiający Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (Suwałki, Podlaskie) prowadził postępowanie „Zakup i dostawa sprzętu i aparatury do diagnostyki obrazowej tj. USG na potrzeby poradni…”. Termin składania ofert minął 27 kwietnia 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
27 kwietnia 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 938 100 zł
Konkurencyjność
~5,7 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa aparatury USG do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, w podziale na dwie części: USG na potrzeby Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

  • 2

    WarunkiWykonawca musi spełniać warunki udziału w postępowaniu dotyczące braku podstaw do wykluczenia, w tym skazań za przestępstwa wymienione w art. 108 ustawy Pzp oraz zakłócenia konkurencji.

  • 3

    ZakresUmowa będzie realizowana w czasie 60 dni od daty jej podpisania. Potencjalni oferenci powinni uwzględnić wymagania techniczne zawarte w załącznikach nr 5 i 9 do SWZ.

  • 4

    KryteriaKryterium oceny ofert stanowi cena.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

NIP

8441786376

Adres

Szpitalna 60, 16-400 Suwałki

Region (NUTS)

PL843 – Podlaskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup i dostawa sprzętu i aparatury do diagnostyki obrazowej tj. USG na potrzeby poradni i oddziałów w ramach projektu pn. "Poprawa jakości i dostępności do diagnostyki i leczenia schorzeń nowotworowych w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach" dofinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

Dodatkowe kody CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • (Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należ
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o s
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe lub jeśli za te przestępstwa prawomocnie sk
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit g i pkt 2 us
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego,
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu po
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykona
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-27 12:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Wykaz dokumentów, które wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
Formularz ofertowy sporządzony przez wykonawcę według instrukcji podanej w Załączniku nr 1 do SWZ. 2 Formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 9 do SWZ 3 Pełnomocnictwo do podpisania oferty. 1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od Wykonawcy ODPISU LUB INFORMACJI Z: 1) KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO lub 2) CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ lub 3) INNEGO WŁAŚCIWEGO REJESTRU. 2. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 1, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. Jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1, zamawiający żąda od wykonawcy PEŁNOMOCNICTWA LUB INNEGO DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO UMOCOWANIE DO REPREZENTOWANIA WYKONAWCY. Zapis pkt 3 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Zapisy pkt 1-4 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy lub podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby na takich zasadach. Tabela - arkusz parametrów ocenianych na podstawie kryterium „zamówienia zielone i DNSH” – dla każdej złożonej części oddzielnie.
Przedmiotowe środki dowodowe określone w Rozdziale 5:
Oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, że zaoferowany sprzęt /aparatura medyczna spełnia wszystkie minimalne parametry określone w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 5 do SWZ- załącznik nr 4 do SWZ Uwaga: Za autoryzowanego przedstawiciela producenta Zamawiający uzna podmiot należący do grona dystrybutorów/przedstawicieli producenta zaoferowanego sprzętu i przedłoży na każde wezwanie Zamawiającego stosowny dokument potwierdzający ten fakt podpisany przez producenta. Oświadczenie, że oferowane w przetargu wyroby są dopuszczone do obrotu na terenie RP i spełniają wymogi Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2024 poz.1620 t.j.)i zobowiązanie do dostarczenia na każde żądanie Zamawiającego kopii aktualnych dokumentów potwierdzających zgodność oferowanych wyrobów z odnoszącymi się do nich wymaganiami zasadniczymi (tj. deklaracja zgodności wytwórcy oraz certyfikat jednostki notyfikowalnej – jeżeli dotyczy) Uwaga! Jeżeli wyrób, nie został sklasyfikowany jako wyrób medyczny zgodnie z dyrektywami europejskimi i ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (( Dz.U. 2024 poz.1620) i nie jest objęty deklaracjami zgodności oraz nie podlega żadnemu wpisowi do rejestru, a więc nie posiada znaku CE, to w tym przypadku Zamawiający wymaga załączenia oświadczenia, że oferowany w przedmiotowym postępowaniu produkt .... (należy go wymienić) nie jest objęty tym wymogiem. Załącznik nr 5 do SWZ – parametry techniczne
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego:
Wymagany dokument INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; Jednolity europejski dokument zamówienia Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy (w formie Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia) stanowiące wstępne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia OŚWIADCZENIA WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, O BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1689 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7do SWZ. odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: 1) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, 3) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, 4) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy. Załącznik nr 6 do SWZ. Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia (procedura pełna) Oświadczenie wykonawcy potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. poz. 835).Załącznik nr 8 Warunki udziału w postępowaniu:nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
938 100 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
282 100 zł2 315 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 033 144 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
282 100 zł
Mediana
938 100 zł
Górny kwartyl
2 315 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.04.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Suwałki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.