Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr c2ced95b-7e6f-48df-91c6-5638dd41dfa7-02Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Opracowanie projektów planów zadań ochronnych dla 10 obszarów Natura 2000 na terenie województwa podlaskiego

Zamawiający Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) prowadził postępowanie „Opracowanie projektów planów zadań ochronnych dla 10 obszarów Natura 2000 na terenie…”. Termin składania ofert minął 23 marca 2026, 09:00. Planowany budżet: 5 327 331 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Dyrekcja Ochrony Środowiska w BiałymstokuBiałystok, Podlaskieopublikowano 17 marca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
5 327 331 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
23 marca 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów

Wspólny identyfikator postępowania obejmuje 10 publikacji (zamówienie grupowe lub centralne). Oś zawężono do 7 wpisów powiązanych z tym ogłoszeniem.

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów planów zadań ochronnych dla 10 obszarów Natura 2000 w województwie podlaskim. Każdy obszar stanowi odrębną część zamówienia (LOT).

  • 2

    ZakresRealizacja zamówienia obejmuje obszar województwa podlaskiego, z uwzględnieniem wyłączeń powierzchni parków narodowych (Narwiański i Wigierski) w niektórych LOTach.

  • 3

    ZakresSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla każdej części (LOTu) znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ, który należy dokładnie przeanalizować.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W BIAŁYMSTOKU

NIP

5423106553

Adres

ul. ul. Dojlidy Fabryczne 23, 15-554 Białystok

Region (NUTS)

PL841 – Podlaskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Opracowanie projektów planów zadań ochronnych dla 10 obszarów Natura 2000 na terenie województwa podlaskiego

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

Dodatkowe kody CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Szacunkowa wartość zamówienia

5 327 331 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający wymaga od wykonawców wniesienia wadium w wysokości: Zadanie nr 10 - 19 000 zł 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, wskazanym w Rozdziale XII ust.9 i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 11. pieniądzu; 12. gwarancjach bankowych; 13. gwarancjach ubezpieczeniowych; 14. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2080). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku Nr 17 1010 1049 0050 3413 9120 0000 z adnotacją: „Wadium – Nr sprawy: WOF.261.13.2026”. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2–4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwoływalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. Ponadto powinien być wskazany termin obowiązywania gwarancji (poręczenia), który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-03-23 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90700000-4Usługi środowiska naturalnego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
425 030 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 415 zł3 177 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 065 150 zł
Źródło próbki
CPV 90700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
112 415 zł
Mediana
425 030 zł
Górny kwartyl
3 177 564 zł
Ten przetarg (5 327 331 zł) znajduje się w górnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma niższy budżet. Prawdopodobnie większy zakres lub wyższe wymagania. +1153% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 23.03.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 5 327 331 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.