- UnieważnionaCzęść 14 oferty
- UnieważnionaCzęść 24 oferty
- Umowa zawartaCzęść 3Usługi Budowlane Adam Puszko· Wojnachy 22Cena wybranej oferty18 880 zł4 oferty
Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Budzisk, Woronicza i Jezioro Wiejki
Zamawiający Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Budzisk, Woronicza i Jezioro…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 18 880 zł. Złożono 12 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 18 880 zł
- Liczba ofert
- 12 ofertłącznie, 3 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
08 czerwca 2026
Termin ofert: 8 lipca 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
26 sierpnia 2026
12 ofert1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Inny powód.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W BIAŁYMSTOKU |
| NIP | 5423106553 |
| Adres | ul. Dojlidy Fabryczne 23, 15-554 Białystok |
| Region (NUTS) | PL841 – Podlaskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie zabiegów ochrony czynnej w rezerwatach przyrody: Budzisk, Woronicza i Jezioro Wiejki |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 129 850 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | Usługi Budowlane Adam Puszko, Wojnachy 22 (NIP: 5451795725) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 18 880 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-11+02:00 |
Informacje dodatkowe
1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „PZP” oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust.1 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie przewiduje zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Czynności polegające na wykonaniu zabiegów ochrony czynnej, polegające na koszeniu, usuwaniu drzew i krzewów, usuwaniu korzeni i pni oraz równanie terenu nie spełniają przesłanek wykonywania pracy w rozumieniu art. 22 § 1 Kodeksu pracy. Mają one charakter samodzielny, nie są wykonywane pod kierownictwem zamawiającego ani w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym. Przedmiotem tych czynności jest osiągnięcie określonych rezultatów, a nie wykonywanie pracy podporządkowanej. W związku z powyższym brak jest podstaw do wymagania zatrudnienia osób realizujących te czynności na podstawie stosunku pracy. 4. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy PZP. 5. Przedmiot zamówienia jest częścią realizacji przedsięwzięcia pn „Czynna ochrona siedlisk przyrodniczych w granicach obszarów Natura 2000 Ostoja Knyszyńska i Murawy w Haćkach” (75/2025/Wn10/OP-WK/D z dnia 27.02.2025 r.), finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. 6. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach: .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. 7.Do przygotowania oferty zaleca się skorzystanie z Formularza oferty, stanowiącego załącznik Nr 3 do SWZ. 8. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji (innych niż oferta Wykonawcy), odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. 10. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD) wykonawca przygotowuje zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. 11. Informacja o stosowanych standardach znajduję się w dziale XX SWZ. 12. Zgodnie z art. 257 PZP, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 13. Wykonawca jest związany ofertą 90 dni od upływu terminu składania ofert do dnia 05.10.2026 r. 14. Data początkowa obowiązywania każdego zadania wskazana w niniejszym ogłoszeniu jest datą szacunkową do której Zamawiający zamierza zawrzeć umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.