Zakup energii elektrycznej dla obiektów znajdujących się na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o.
Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. (Promnik, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Zakup energii elektrycznej dla obiektów znajdujących się na terenie Przedsiębiorstwa…”. Termin składania ofert minął 10 kwietnia 2026, 09:00. Wadium: 30 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 10 kwietnia 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=283, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 marca 2026
Termin ofert: 10 kwietnia 2026 09:00 - Wynik: wybrano wykonawców
18 maja 2026
6 ofert6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w taryfie A23 dla obiektów Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Promniku na okres 12 miesięcy (od 1 maja 2026 r. lub od daty podpisania umowy).
- 2
WarunkiZamawiający określił warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 108 ustawy PZP.
- 3
ZakresWykonawca będzie świadczył usługę odbioru i bilansowania handlowego energii elektrycznej wytwarzanej przez Zamawiającego w elektrowni biogazowej (ok. 600 MWh rocznie, głównie w nocy).
- 4
ZakresSzczegółowe warunki zamówienia, w tym istotne postanowienia umowy, zawarte są w załącznikach do SWZ.
- 5
RyzykoWymagane jest wniesienie wadium w wysokości 30 000,00 zł przed upływem terminu składania ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. |
| NIP | 9591493417 |
| Adres | Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., 26-067 Promnik |
| Region (NUTS) | PL721 – Świętokrzyskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup energii elektrycznej dla obiektów znajdujących się na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09300000 |
| Dodatkowe kody CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wadium w wysokości: 30 000,000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych), należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-04-10 09:00 |
Informacje dodatkowe
Zgodnie z warunkami opisanymi we wzorze umowy.
1. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 08.07.2026 r. tj. 90 dni.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.