„Odbudowa wiaty magazynowo - składowej wraz z infrastrukturą techniczną– ETAP II”
Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. (Promnik, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbudowa wiaty magazynowo - składowej wraz z infrastrukturą techniczną– ETAP II”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2235, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI ODPADAMI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 292433971 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Świętej Tekli 62 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Promnik |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 26-067 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 41 346 12 43 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | biuro@pgo.kielce.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://pgo.kielce.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-60eddcf0-dd7f-4166-8511-a218c06f2e98 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00390211 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00391913 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Odbudowa wiaty magazynowo - składowej wraz z infrastrukturą techniczną– ETAP II” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest odbudowa wiaty magazynowo- składowej (ETAP II) wraz |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45213220-1 - Roboty budowlane w zakresie magazynów 45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 49 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Konsorcjum w składzie: Lider: TORSEL R. Adamski, M. Kobos, H. Wielgo Spółka Jawna |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Partner: SALTOR sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: 9592065267 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kielce |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 25-516 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2567274,57 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00531539/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Brak możliwości przekazania Wykonawcy placu budowy z uwagi na zalegające odpady w miejscu planowanej inwestycji, co spowodowało opóźnienie w realizacji robót i konieczność zmiany terminów realizacji. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmieniono terminy realizacji poprzez uzależnienie rozpoczęcia i zakończenia robót od daty przekazania placu budowy oraz dopuszczono częściowe fakturowanie robót wykonanych przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Ujawnienie w toku realizacji zamówienia konieczności wykonania robót dodatkowych, nieujętych w zamówieniu podstawowym, a niezbędnych do prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zamówienia został rozszerzony o roboty dodatkowe określone w kosztorysie i protokole konieczności, a wynagrodzenie Wykonawcy zwiększono do kwoty 2 790 305,46 zł brutto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 223030,89 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Ujawnienie w toku realizacji zamówienia konieczności wykonania kolejnych robót dodatkowych, nieujętych w zamówieniu podstawowym, a niezbędnych do osiągnięcia celu zamówienia oraz jego prawidłowego i kompletnego wykonania |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zamówienia został rozszerzony o roboty dodatkowe określone w kosztorysie i protokole konieczności, przedłużono termin realizacji robót do 17 czerwca 2026 r. oraz zwiększono wynagrodzenie do kwoty 2 944 276,43 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 153970,97 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2944276,43 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.