„Zakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik”.
Zamawiający Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie (Miasteczko Krajeńskie, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Zakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań…”. Termin składania ofert minął 19 marca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 19 marca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 713 654 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=89, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
18 lutego 2026
Termin ofert: 19 marca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
09 marca 2026
Zmienia wersję 115822-2026
- Wynik: wybrano wykonawców
14 lipca 2026
29 ofert5 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup maszyn rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0, podzielony na 7 części, obejmujących m.in. opryskiwacz, agregat uprawno-siewny, ciągnik, siewnik punktowy, drona, system automatycznego prowadzenia i stację pogodową.
- 2
ZakresSzczegółowe wymagania techniczne dla każdej z części zamówienia (LOT-ów) określają załączniki do SWZ (1a-1g). Należy dokładnie zapoznać się z tymi dokumentami.
- 3
ZakresZamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą przesłanki wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (sankcje wobec Rosji) oraz art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 ustawy Pzp.
- 4
ZakresWymagane jest złożenie oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia, w tym informacji z KRK, zaświadczeń z ZUS/KRUS i US.
- 5
ZakresMiejscem realizacji zamówienia jest województwo wielkopolskie (NUTS: PL411).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie |
| Miejscowość | Miasteczko Krajeńskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Zakup nowych maszyn wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik”. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 16000000-5 - Maszyny rolnicze |
| Dodatkowe kody CPV | 16600000-1 - Specjalne maszyny używane w rolnictwie lub leśnictwie; 35613000-4 - Bezzałogowe pojazdy powietrzne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- przesłanka sankcyjna z art.7, art.5k Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 1 ,pkt.2 - podmiotowy środek dowodowy- informacja z KRK
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 1, pkt.2 - podmiotowy środek dowodowy- informacja z KRK
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 3 - podmiotowy środek dowodowy- oświadczenie art. 109 ust.1 pkt.1 -podmiotowy środek dowodowy zaświadczenie z ZUS / KRUS
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 3 - podmiotowy środek dowodowy- oświadczenie art.109 ust.1 pkt.1 - zaświadczenie z US
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 3 - podmiotowy środek dowodowy- oświadczenie art.109 ust.1 pkt.1 - zaświadczenie z ZUS/KRUS
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 5 - podmiotowy środek dowodowy- oświadczenie
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 1,2 - podmiotowy środek dowodowy- KRK
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 4 - podmiotowy środek dowodowy- KRK
- Wykonawca podlega wykluczeniu jeżeli spełni się przesłanka art. 108 ust.1 pkt 6 - podmiotowy środek dowodowy- oświadczenie
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-03-19 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.