ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

ŚWIADCZENIE USŁUG KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA OSÓB I BAGAŻU W PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

Zamawiający Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUG KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA OSÓB I BAGAŻU W PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM.…”. Termin składania ofert minął 15 kwietnia 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 9 marca 2026
Termin składania ofert
15 kwietnia 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    09 marca 2026

    Termin ofert: 15 kwietnia 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    07 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu na lotnisku w Gdańsku przez 36 miesięcy.

  • 2

    ZakresSzczegółowy zakres obowiązków określa SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) wraz z załącznikami nr 8 i 9.

  • 3

    ZakresZasady finansowe realizacji zamówienia opisane są w załączniku nr 8 do SWZ (projektowane postanowienia umowy).

  • 4

    RyzykoWadium jest wymagane, szczegóły dotyczące wadium znajdują się w Rozdziale IX SWZ.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.

Miejscowość

Gdańsk

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

ŚWIADCZENIE USŁUG KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA OSÓB I BAGAŻU W PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Opis wymagań związanych z zabezpieczeniem oferty wadium wskazany został w Rozdziale IX SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-04-15 12:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zasady finansowe określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego (załącznik nr 8 do SWZ).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 610 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
575 610 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.04.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 - Usługi ochroniarskie. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.