Ochrona fizyczna i techniczna Politechniki Łódzkiej
Zamawiający Politechnika Łódzka, Dział Zamówień Publicznych (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Ochrona fizyczna i techniczna Politechniki Łódzkiej”. Termin składania ofert minął 11 kwietnia 2024, 12:30. Wadium: 100 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 11 kwietnia 2024, 12:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
13 marca 2024
Termin ofert: 11 kwietnia 2024 12:30 - Zmiana umowy
03 sierpnia 2026
Zmienia wersję 468542-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Zmiana umowy
01 września 2026
Zmienia wersję 535136-2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Politechnika Łódzka, Dział Zamówień Publicznych |
| Miejscowość | Łódź |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Ochrona fizyczna i techniczna Politechniki Łódzkiej |
| Główny Kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| Część nr LOT-0001 | Ochrona wybranych obiektów i mienia Politechniki Łódzkiej, monitorowanie systemów alarmowych wraz z ochroną w trakcie imprez. |
| Część nr LOT-0002 | Ochrona w trakcie imprez masowych w tym „ Juwenaliów Politechniki Łódzkiej” |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 100000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający stosuje ponadto podstawę wykluczenia wynikającą z art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE)
nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia w postępowaniu / dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego w tym zakresie podmiotowe środki dowodowe:
I. Aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na mocy art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576
w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, którego wzór stanowi Załącznik nr 2A do SWZ.
II. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z Oświadczeniem, o którym mowa w pkt I, także Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu w ww. zakresie, którego wzór stanowi Załącznik nr 2B do SWZ.
Wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie ma dostarczyć na wezwanie Zamawiającego Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia. Podmiotowe środki dowodowe muszą być aktualne na dzień ich złożenia:
Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na mocy art. 5k ROZPORZĄDZENIA RADY (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
2. Informacje dotyczące wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia, gdy siedziba lub miejsce zamieszkania Wykonawcy znajdują się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców lub Wykonawcy certyfikowanego przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji zostały opisane w pkt 26 SWZ.
3. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp.
4. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH została zawarta w Rozdziale XX SWZ.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 Ustawy Pzp / o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 8 Ustawy Pzp.
6. Wykonawca przed podpisaniem umowy, przedkłada dokument potwierdzający wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5% łącznej ceny ofertowej brutto (dotyczy Części I i II).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.