Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Świadczenie kompleksowych usług w zakresie sprzątania i utrzymania w czystości powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej budynków użytkowanych przez jednostki Poczty Polskiej S.A. na terenie całej Polski
Zamawiający Poczta Polska S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Świadczenie kompleksowych usług w zakresie sprzątania i utrzymania w czystości…”. Termin składania ofert minął 17 marca 2026, 12:00. Wadium: 2000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 373 000 zł
- Wadium
- 2000 zł
- Termin składania ofert
- 17 marca 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
16 lutego 2026
Termin ofert: 17 marca 2026 12:00 - Sprostowanie
18 lutego 2026
Zmienia wersję 108433-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 marca 2026
Nowy termin: 20 marca 2026 12:00Zmienia wersję 114187-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
19 marca 2026
Nowy termin: 31 marca 2026 12:00Zmienia wersję 174521-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowe sprzątanie i utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków Poczty Polskiej na terenie całej Polski.
- 2
ZakresSzczegółowy zakres prac porządkowych i częstotliwość ich wykonania określa załącznik nr 1 do SWZ. Należy się z nim zapoznać.
- 3
ZakresZamówienie podzielone jest na 58 części, obejmujących różne regiony (np. RI Północ I, woj. warmińsko-mazurskie, Działdowo). Można składać oferty na wybrane części.
- 4
ZakresWykaz adresów i powierzchni budynków objętych sprzątaniem znajduje się w odrębnym wykazie. Należy uwzględnić go w kalkulacji kosztów.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Poczta Polska S.A. |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Świadczenie kompleksowych usług w zakresie sprzątania i utrzymania w czystości powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej budynków użytkowanych przez jednostki Poczty Polskiej S.A. na terenie całej Polski |
| Główny Kod CPV | 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane |
| Część nr LOT-0001 | Część 1 RI Północ I, woj. warmińsko-mazurskie – Działdowo |
| Część nr LOT-0002 | Część 2 - RI Północ I, woj. warmińsko-mazurskie – Elbląg |
| Część nr LOT-0003 | Część 3- RI Północ I, woj. warmińsko-mazurskie-Olsztyn |
| Część nr LOT-0004 | Część 4 RI Północ I woj. warmińsko -mazurskie-Giżycko |
| Część nr LOT-0005 | Część 5 - RI Wschód II, woj. podlaskie – Białystok |
| Część nr LOT-0006 | Część 6 - RI Wschód II, woj. podlaskie – Łomża |
| Część nr LOT-0007 | Część 7 - RI Wschód II, woj. podlaskie - Suwałki |
| Część nr LOT-0008 | Część 8 - RI Północ I, woj. kujawsko-pomorskie – Bydgoszcz |
| Część nr LOT-0009 | Część 9 - RI Północ I, woj. kujawsko-pomorskie – Toruń |
| Część nr LOT-0010 | Część 10 - RI Północ I, woj. kujawsko-pomorskie – Włocławek |
| Część nr LOT-0011 | Część 11 - RI Północ II, woj. pomorskie – Gdańsk |
| Część nr LOT-0012 | Część 12 - RI Północ II, woj. pomorskie – Słupsk |
| Część nr LOT-0013 | Część 13 - RI Południe I, woj. śląskie – Katowice |
| Część nr LOT-0014 | Część 14 - RI Południe I, woj. opolskie |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 2000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
| Termin składania ofert | 2026-03-17 12:00 |
Informacje dodatkowe
1. aktualnego na dzień składania ofert oświadczenia JEDZ o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w rozdz. V ust. 1 SWZ i w rozdz. VII ust. 1 lit. d) SWZ. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa przy użyciu Platformy na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia;
2. informację z Krajowego Rejestru Karnego;
3. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej
4. Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, wg wzoru stanowiącego.
5. informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych
6. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności,
7. zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) PZP, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
8. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
9. wykaz wykonanych/wykonywanych usług wraz z referencjami.
2) wypełnione Formularze cenowe, sporządzone z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ (odpowiednio do części zamówienia) - dla uniknięcia wątpliwości dokumenty te stanowią treść oferty, a ich niezałączenie będzie skutkować odrzuceniem oferty,
3) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), sporządzone wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy);
4) stosowny dokument, z którego wynika umocowanie (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru) lub pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy);
5) zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy).
6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy (jeżeli dotyczy) według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć (na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia);
7) uzasadnienie, w którym wykazano, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy),
8) dokument wniesienia wadium (dotyczy formy określonej w rozdziale. XIV ust. 2 pkt 2 - 4 SWZ.
2) wypełnione Formularze cenowe, sporządzone z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ (odpowiednio do części zamówienia) - dla uniknięcia wątpliwości dokumenty te stanowią treść oferty, a ich niezałączenie będzie skutkować odrzuceniem oferty,
3) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), sporządzone wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy);
4) stosowny dokument, z którego wynika umocowanie (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru) lub pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy);
5) zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy).
6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy (jeżeli dotyczy) według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć (na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ) w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia);
7) uzasadnienie, w którym wykazano, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy),
8) dokument wniesienia wadium (dotyczy formy określonej w rozdziale. XIV ust. 2 pkt 2 - 4 SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.