Inwentaryzacja tokowisk i ocena liczebności populacji głuszca na tokowiskach na terenie Nadleśnictwa Ruszów w 2026 roku
Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ruszów (Ruszów, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Inwentaryzacja tokowisk i ocena liczebności populacji głuszca na tokowiskach na terenie…”. Termin składania ofert minął 16 marca 2026, 10:00. Planowany budżet: 72 442 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 72 442 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 16 marca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1047, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 lutego 2026
Termin ofert: 16 marca 2026 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
24 marca 2026
1 oferta1 wykonawcaZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 marca 2026
1 oferta1 wykonawcaZmienia wersję 200402-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Inwentaryzacja tokowisk i ocena liczebności populacji głuszca na tokowiskach na terenie Nadleśnictwa Ruszów w 2026 roku.
- 3
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 72 441,60 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ruszów |
| Miejscowość | Ruszów |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Inwentaryzacja tokowisk i ocena liczebności populacji głuszca na tokowiskach na terenie Nadleśnictwa Ruszów w 2026 roku |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 72 442 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 ustawy z d
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo - handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a KK, - powierzenia wykonywania 526950-2024 pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 1
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 228- 230a, art. 250a KK, w art. 46 - 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 1599 z późn. zm.) lub w
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a KK, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pocho
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 KK, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 KK, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 KK, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumen
- art. 108 ust. 1 pkt 1) i pkt 2) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 KK przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d KK, lub przestęps
- art. 108 ust. 1 pkt 3) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składan
- art. 108 ust. 1 pkt 5) PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę, jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej 526950-2024 samej grupy kapitałowej
- art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP Zamawiający wykluczy Wykonawcę, jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 PZP, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-03-16 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
Zamówienie związane jest z realizacją projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo”
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).