Jedyna w Rudzie Śląskiej Strefa Aktywnego Wypoczynku i Integracji dla wspólnych działań osób niepełnosprawnych i sprawnych w każdym wieku w rej. ul. Sygietyńskiego
Zamawiający Miasto Ruda Śląska (Ruda Śląska, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Jedyna w Rudzie Śląskiej Strefa Aktywnego Wypoczynku i Integracji dla wspólnych działań…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 228 437 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO RUDA ŚLĄSKA |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Urząd Miasta Ruda Śląska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000515840 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Jana Pawła II 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ruda Śląska |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-709 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22A - Katowicki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@ruda-sl.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://rudaslaska.bip.info.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d27d5489-c77f-47af-9f40-c6a9932f76df |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00423121 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-04 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00058947 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Jedyna w Rudzie Śląskiej Strefa Aktywnego Wypoczynku i Integracji dla wspólnych działań osób niepełnosprawnych i sprawnych w każdym wieku w rej. ul. Sygietyńskiego |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu odnowionym sensorycznym placem zabaw, uwzględniającym potrzeby dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Dobrane urządzenia są bezpieczne, wymagające kreatywności, jak również dzieci będą rozwijać swoją sprawność fizyczną. Urządzenia wspierają również rozwój zmysłów takich jak słuch, dotyk, wzrok oraz wspierają komunikację z dziećmi mającymi trudności w porozumiewaniu się. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 150 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | DSM INVEST GROUP Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6332242570 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Skoczów |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 397999,03 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00237629/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 397999,03 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.