AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Monitoring chiropterologiczny podczas jesiennego rojenia nietoperzy na terenie obszaru natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030.

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Monitoring chiropterologiczny podczas jesiennego rojenia nietoperzy na terenie obszaru…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 4 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 382 386 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 września 2026, 10:00
9d 5h
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    04 września 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 14 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Monitoring chiropterologiczny podczas jesiennego rojenia nietoperzy na terenie obszaru natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220700750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chmielna

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

586836835

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gdansk.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Monitoring chiropterologiczny podczas jesiennego rojenia nietoperzy na terenie obszaru natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2b4590f9-a9e2-4fcd-a9ac-c5582ac68dda

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00423057

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062010/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Obszar Natura 2000 Twierdza Wisłoujście- monitoring nocka łydkowłosego (rojenie)

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b4590f9-a9e2-4fcd-a9ac-c5582ac68dda

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl ocds-148610-2b4590f9-a9e2-4fcd-a9ac-c5582ac68dda

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk Rozdział VI i XV SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział XXIV SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Rozdział XXIV SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OI.I.261.1.37.2026.AP

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie monitoringu chiropterologicznego podczas jesiennego rojenia nietoperzy na terenie obszaru Natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030, zgodnie z Zarządzeniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku z dnia 17 stycznia 2024 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030 (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2024 r. poz. 536, dalej „PZO”), tj. w zakresie wskazanym w tym dokumencie.
2. Zadanie obejmuje przeprowadzenie liczenia nietoperzy w okresie ich jesiennego rojenia.
3. Wykonawca zobowiązuje się dysponować zezwoleniami i sprzętem niezbędnymi
do prawidłowej realizacji zamówienia, w szczególności odpowiednimi zezwoleniami
na działania dotyczące gatunków objętych ochroną gatunkową na podstawie art. 56 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 13 z późn. zm.) w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. Zezwolenia lub ich kopie wraz z listą osób biorących udział w monitoringu należy przedstawić do wglądu RDOŚ w Gdańsku w dniu podpisania umowy lub na minimum 5 dni przed realizacją zamówienia.
4. Prace w terenie będą odbywały się na terenie zarządzanym przez Muzeum Gdańska – Wykonawca zobowiązany jest do zgłoszenia się do zarządcy terenu w celu poinformowania o planowanym terminie liczenia oraz uzyskania zgody na wejście na teren obiektu.
5. Materiałem wyjściowym do pracy będzie PZO oraz dokumentacja do planu zadań ochronnych obszaru Natura 2000 Twierdza Wisłoujście PLH220030 oraz wyniki monitoringów z poprzednich lat. Zamawiający informuje, że dysponuje
ww. dokumentacjami, a przedmiotowe dane zostaną udostępnione Wykonawcy,
po podpisaniu umowy, w terminie z Nim ustalonym.
6. Ww. materiały mogą być wykorzystane jedynie w celu wykonania ww. monitoringu
i nie mogą być rozpowszechniane bez zgody RDOŚ w Gdańsku. Wykonawca nie może przenieść upoważnień i obowiązków wynikających z posiadanych uprawnień do ww. materiałów na osoby trzecie. Materiał dostarcza się z zastrzeżeniem, że nie będzie on w całości lub w części sprzedawany, wypożyczany, rozpowszechniany ani udostępniany bez pisemnej zgody RDOŚ w Gdańsku. Wykonawca zobowiązuje się do poinformowania
wszystkich swoich pracowników i współpracowników o warunkach, na jakich zostały udostępnione ww. materiały. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność, za wszelkie szkody powstałe w wyniku niewłaściwego użytkowania ww. materiałów.
7. Zamawiający nie udostępni innych materiałów niezbędnych do zaplanowania prac terenowych lub przedstawienia wyników w formie map.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

90711500-9 - Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-12

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie.

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał co najmniej 2 usługi z zakresu objętego zamówieniem dla Monitoringów chiropterologicznych wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których te usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, że zostały wykonane należycie. Przez jedną wykonaną usługę zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy. Weryfikacja na podstawie wykazu usług - Załącznik nr 5 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że :
okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał co najmniej 2 usługi z zakresu objętego zamówieniem dla Monitoringów chiropterologicznych wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania
i podmiotów, na rzecz których te usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, że zostały wykonane należycie. Przez jedną wykonaną usługę zamawiający rozumie realizację przedmiotu jednej umowy.
Weryfikacja na podstawie wykazu usług - Załącznik nr 5 do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia
o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rozdział XXII SWZ. Załącznik nr 6 projektowane postanowienia umowy do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl ocds-ocds- 148610-2b4590f9-a9e2-4fcd-a9ac-c5582ac68dda

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-13

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    Działając na podstawie art. 16b ustawy Pzp Zamawiający informuje, że:
    a. udzielenie zamówienia mogą ubiegać się również wykonawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej "państwami trzecimi niebędącymi stronami umów międzynarodowych";
    b. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy wspólnie z wykonawcami pochodzącymi z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych;
    c. wykonawcy mogą polegać na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 1, pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych;
    d. wykonawcy mogą powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych;
    e. podwykonawcy mogą powierzyć wykonanie części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych.
  2. 2)
    Zamawiający, w odniesieniu do wykonawców pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych lub robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z tych państw, nie określa warunków zamówienia mniej korzystnych niż w odniesieniu do wykonawców pochodzących z państw, o których mowa w art. 16a, lub robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z tych państw.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90711500-9Monitoring środowiska naturalnego i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 386 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
127 424 zł747 967 zł
Rozstęp międzykwartylowy
620 544 zł
Źródło próbki
CPV 90711500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
127 424 zł
Mediana
382 386 zł
Górny kwartyl
747 967 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90711500-9 (Monitoring środowiska naturalnego inny niż dotyczący branży budowlanej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.