AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”

Zamawiający Gmina Szprotawa. (Szprotawa, Lubuskie) prowadzi postępowanie „Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 12:00. Wadium: 5000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Szprotawa.Szprotawa, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 4 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
5000 zł
Termin składania ofert
14 września 2026, 12:00
8d 18h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Kryterium ekologiczne40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    04 września 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 14 września 2026 roku o godzinie 12:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, kryterium ekologiczne 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy.

  • 4

    RyzykoWadium: 5 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Lokalny rynek tej branży: w województwie lubuskim postępowania przyciągały średnio 3,7 ofert, w całym kraju 4,8.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szprotawa.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770445

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 45

1.5.2.)Miejscowość

Szprotawa

1.5.3.)Kod pocztowy

67-300

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.rzeszutek@szprotawa-um.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szprotawa.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.8.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272825616

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ul. Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

nw-szprotawa@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wody.gov.pl

1.9.)Podział obowiązków – zamówienie wspólne

Gmina Szprotawa:
-Przygotowanie dokumentacji związanej z udzieleniem zamówienia
-Zamieszczenie ogłoszeń we właściwych publikatorach
-nadzoru ,kontroli i odbioru usługi
-sporządzenia i przechowywania dokumentacji z postępowania publicznego

Wody Polskie:
-udzielanie wsparcia technicznego i merytorycznego
-przekazanie terenu wykonania zadania i udzielenie wyłonionemu Wykonawcy wszystkich istotnych informacji na temat terenów związanych z realizacją zamówienia
-przygotowanie książki realizacji zadania oraz nadzorowania , kontroli i odbioru prac
-specjalistyczny nadzór merytoryczny nad prowadzonymi usługami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a42178f-754b-4b99-81aa-f225239cd4ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00423013

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052015/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 „Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5a42178f-754b-4b99-81aa-f225239cd4ef

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WIZ.271.1.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.1 Przedmiot zamówienia obejmuje

Utrzymanie rzeki Szprotawa w km 9+011-18+670 od mostu w Cieciszowie do ujścia Szprotawicy. - Mechaniczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 7730 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Ręczne wykoszenie porostów – gęstych, twardych ze skarp, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Wygrabienie wykoszonych porostów ze skarp o szer. ponad 2.0 m, 1929 x 4m x 2 (średnia szerokość skarp 4,0 m); - Mechaniczne hakowanie porostów z dna rzeki 8693 x 10m x 0,67m średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki); - Ręczne hakowanie porostów z dna cieków 966 x 10m x 0,67, średnia szerokość rzeki: 10 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki); - Usunięcie hakowanych porostów gęstych twardych z dna cieków na okład, 9659 x 10m x 0,67 średnia szerokość rzeki: 7 m (wykoszenie 2/3 z szerokości rzeki). - Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dziennik realizacji zadania utrzymaniowego zał nr w którym odnotowuje wszystkie prowadzone czynności utrzymaniowe. Dziennik jest po zakończeniu zadania dostarczany do Zamawiającego wraz ze zgłoszeniem gotowości do odbioru z akceptacją robót przez osobę nadzorującą ze strony Zamawiającego. - Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania przez osobę legitymującą się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w nadzorowaniu prac. - Po zakończeniu prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu sprawozdanie końcowe z pełnienia nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania zawierające opis wszelkich podjętych działań. 2.2 Przedmiar robót określający szczegółowy zakres prac zał nr 9 do SWZ, 2.3 Zamawiający załącza mapkę z zaznaczonym zakresem zamówienia oraz fotografie stanu istniejącego cieku wodnego zał. 8 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

77312100-1 - Usługi odchwaszczania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

kryterium ekologiczne

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający odstępuje od ustalania warunku w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający odstępuje od ustalania warunku w tym zakresie.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca musi wykazać, iż posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną minimum 200.000,00 zł.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:

a) Wykonawca musi wykazać, iż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, w szczególności zgodnie z przepisami prawa oraz prawidłowo ukończył:

-co najmniej jedną usługę wykaszania skarp cieku wodnego, o wartości min 100 000 zł,

b) Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru przyrodniczego nad realizacją zadania przez osobę legitymującą się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w nadzorowaniu prac.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a) oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wymaganą sumę gwarancyjną.
b) Wykazu usług , zgodnego ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ, spełniających wymagania określone w Rozdziale 5 SWZ wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonywania oraz podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;
c) Wykaz osób załącznik nr 5 do SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: - 5 000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z zapisami SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 12:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Szprotawa. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szprotawa.
Tak. Wadium określono na 5000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77312100-1 (Usługi odchwaszczania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.