Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m x 32 m wraz z zadaszeniem o konstrukcji samonośnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie – dokończenie budowy
Zamawiający Gmina Mogilno (Mogilno, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m x 32 m wraz z zadaszeniem…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 722 634 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Kujawsko-Pomorskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MOGILNO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350843 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Gabriela Narutowicza 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mogilno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 88-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL617 - Inowrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 523185532 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@mogilno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.mogilno.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-08e9f5a1-c938-4b3b-9bbe-c4c029709f97 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00422211 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-04 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00423882 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Prace będą wykonywane w miejscu i okolicznościach, gdzie w toku realizacji inwestycji nastąpiło zaprzestanie przez wykonawcę realizacji robót oraz przekazanie terenu budowy inwestorowi. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | COSMO Weronika Jania |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 362 065 045 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Wyspiańskiego 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Mogilno |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 88-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2359420,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00502953/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z trudnymi warunkami pogodowymi (intensywne opady śniegu i mrozy) skutkującymi wstrzymaniem prac oraz technologicznymi opóźnieniami wynikającymi z odmarzania konstrukcji, o czym zawiadomił Wykonawca pismem z dnia 06.03.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony wprowadziły zmianę w ustępie 1 § 4 umowy, dotyczącym terminu realizacji umowy i otrzymał on brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z koniecznością wykonania prac przez wykonawców zewnętrznych, których terminy realizacji są niezależne od Wykonawcy, w szczególności dotyczących: montażu wyposażenia sportowego, montażu dodatkowej podkonstrukcji na potrzeby montażu kotary grodzącej, wykonania złącza energetycznego pozostającego w zakresie ENEA, prac projektowych związanych ze zmianą sposobu doprowadzenia wody do nowopowstającej hali oraz ogrzewaniem zaplecza socjalnego i łącznika przy wykorzystaniu nowoprojektowanej kotłowni, o czym Wykonawca zawiadomił Zamawiającego pismem z dnia 25.06.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony wprowadziły zmianę w ustępie 1 § 4 umowy, dotyczącym terminu realizacji umowy i otrzymał on brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Okoliczności skutkujące koniecznością wykonania robót dodatkowych oraz robót zamiennych i zaniechanych, szczegółowo określonych w Protokole konieczności nr 2 z dnia 5 sierpnia 2026 r., |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych oraz robót zamiennych i zaniechanych, szczegółowo określonych w Protokole konieczności nr 2 z dnia 5 sierpnia 2026 r., Strony dokonują zmiany postanowień Umowy dotyczących wynagrodzenia Wykonawcy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 526491,93 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2885911,93 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Zakres prac obejmował wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o konstrukcji samonośnej, zgodnie z dokumentacją projektową, wymaganiami Zamawiającego oraz warunkami zawartej umowy.
Wykonawca wykazał się dobrą organizacją prac, zaangażowaniem oraz profesjonalnym podejściem do realizacji powierzonych robót. Prace prowadzone były z należytą starannością, z zachowaniem wymaganych standardów jakości oraz zasad właściwej organizacji procesu budowlanego.
Współpraca z Wykonawcą przebiegała sprawnie i rzeczowo, a realizacja zadania została przeprowadzona z zachowaniem wymaganych warunków technicznych i jakościowych.
Na podstawie dotychczasowej współpracy Gmina Mogilno może polecić firmę Cosmo Weronika Jania jako wykonawcę robót budowlanych wymagających odpowiedzialności, zaangażowania i właściwej organizacji prac.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.