Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska i Świerkówiec”

Zamawiający Gmina Mogilno (Mogilno, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach zadania Budowa sieci…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MogilnoMogilno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Mogileński →)opublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOGILNO

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350843

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Gabriela Narutowicza 1

1.4.2.)Miejscowość

Mogilno

1.4.3.)Kod pocztowy

88-300

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

523185532

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@mogilno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.mogilno.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-97f8518e-1956-4691-8c10-e21f9f3cf813

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416598

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00302951

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.3.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2. Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu Działania 2.12 Wsparcie infrastruktury kanalizacyjnej oraz oczyszczania ścieków komunalnych Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska i Świerkówiec”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa dotycząca sprawowania funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w branżach

instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz w specjalności inżynieryjnej drogowej, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska i Świerkówiec”: 1) część pierwsza: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska”; 2. Szczegółowy zakres prac budowlanych zamówienia określono w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje podstawowe obowiązki i uprawnienia inspektora nadzoru określone m.in. w art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, tj. m.in.: 1) reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności wykonywania robót budowlanych z dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem rozpoczęcia robót, przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej, a także zapisami umowy w sprawie robót budowlanych; 2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych, wbudowanych wyrobów budowlanych i stosowanych materiałów, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, w tym egzekwowanie i odbiór od wykonawcy robót budowlanych atestów i certyfikatów wraz z ich szczegółową weryfikacją; 3) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających w ciągu 2 dni roboczych od daty zgłoszenia przez wykonawcę robót, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru częściowego robót budowlanych i odbioru końcowego robót budowlanych, w tym powstałych w wyniku ich wykonania obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania; 4) zgłaszanie Zamawiającemu potrzeby wykonania robót zamiennych, koniecznych, dodatkowych, podobnych przed ich wykonaniem, celem podjęcia decyzji przez Zamawiającego w zakresie ich wykonania; 5) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót budowlanych oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy; 6) kontrolę budowy w odstępach czasu zapewniających właściwą i skuteczną kontrolę nadzorowanych robót budowlanych. 4. Szczegółowy zakres obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego określono we wzorze umowy, która stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 5. Wykonawca jako inspektor nadzoru inwestorskiego działa w granicach umocowania określonego w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z zastrzeżeniem, iż nie jest umocowany do samodzielnego podejmowania decyzji w zakresie robót dodatkowych, podobnych, zamiennych lub koniecznych. Decyzje w zakresie powyższych robót podejmuje wyłącznie Zamawiający. 6. Przewidywana szacunkowa wartość netto nadzorowanych robót budowlanych w okresie realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia wynosi: a) w odniesieniu do części pierwszej zamówienia – 12 000 000,00 zł netto w ramach zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska. Powyższa wartość jest wartością szacunkową w okresie realizacji zamówienia i nie stanowi podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń, co do ilości faktycznie realizowanych przez Zamawiającego robót w toku realizacji umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

3.8.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-08-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo EKO WODKAN Tomasz Szustek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 301431721

4.3.3.)Ulica

Żelazkowo 51

4.3.4.)Miejscowość

Niechanowo

4.3.5.)Kod pocztowy

62-220

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

70110,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00362779/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-04

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z zawarciem Aneksu nr 1 i Aneksu nr 2 do Umowy o roboty budowlane nr WFE.272.6.1.2025.WFE dotyczącej realizacji zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska i Świerkówiec”, w zakresie części pierwszej zamówienia: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiska”, obejmujących wykonanie robót dodatkowych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji oraz wydłużenie terminu jej realizacji, zaistniała konieczność świadczenia przez Wykonawcę dodatkowych usług nadzoru inwestorskiego, których nie obejmował pierwotny zakres Umowy.
Powierzenie wykonania tych usług innemu podmiotowi byłoby nieuzasadnione z przyczyn technicznych i organizacyjnych, gdyż wymagałoby przejęcia nadzoru nad realizowaną inwestycją przez nowego inspektora nadzoru, co mogłoby spowodować istotne niedogodności organizacyjne, zwiększenie kosztów realizacji inwestycji oraz zagrożenie dla zachowania ciągłości i prawidłowości sprawowanego nadzoru inwestorskiego.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej
1.Zmianie ulega § 4 ustęp 1 Umowy, który otrzymuje nowe brzmienie

„1. Termin wykonania przedmiotu umowy: do dnia 30 kwietnia 2027 r.” 2. Zmianie ulega § 6 ustęp 1 Umowy, który otrzymuje nowe brzmienie: „1. Za wykonanie przedmiotu umowy, określonego w §1 niniejszej umowy, Strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe netto w wysokości 80 000,00 zł (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Podatek VAT w kwocie 18 400,00 złotych. Łączna należność brutto wynosi 98 400,00 złotych.” 3. Zmianie ulega § 7 ustęp 1 Umowy, który otrzymuje nowe brzmienie: „1. Strony potwierdzają, iż Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania Umowy w wysokości 5% wynagrodzenia brutto Wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 1 Umowy co stanowi 4 920,00 zł (słownie: cztery tysiące dziewięćset dwadzieścia złotych 00/100) w formie gotówki.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

28290,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
197 000 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
73 201 zł418 107 zł
Rozstęp międzykwartylowy
344 906 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
73 201 zł
Mediana
197 000 zł
Górny kwartyl
418 107 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mogilno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mogilno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.