Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 425 943 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 425 943 zł – 2 799 134 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty dróg na terenie Gminy Mogilno – nakładki bitumiczne

Zamawiający Gmina Mogilno (Mogilno, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty dróg na terenie Gminy Mogilno – nakładki bitumiczne”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe sp. z o.o. Wartość umowy: 1 425 943 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina MogilnoMogilno, Kujawsko-Pomorskie (powiat Mogileński →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
1 425 943 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 1 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe sp. z o.o. (Mogilno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 425 942,58 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 425 942,58 zł do 2 799 134,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MOGILNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350843

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gabriela Narutowicza 1

1.5.2.)Miejscowość

Mogilno

1.5.3.)Kod pocztowy

88-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

523185532

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@mogilno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.mogilno.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mogilno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty dróg na terenie Gminy Mogilno – nakładki bitumiczne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-51938dcc-cb60-460b-ad70-80ee81e144b7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415853

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023510/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remonty dróg na terenie Gminy Mogilno - nakładki bitumiczne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290740

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WFE.271.10.2026.WGS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1534818,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu siedmiu odcinków dróg gminnych na terenie Gminy Mogilno. 2. Zakres zamówienia obejmuje remont następujących odcinków dróg

1) droga gminna zlokalizowana na działce nr 12/1 w miejscowości Płaczkówko, długość ok. 505 m; 2) droga gminna zlokalizowana na działce nr 113 w miejscowości Gozdanin; 3) fragment drogi gminnej nr 140238C Strzelce – Kunowo, zlokalizowany na działce nr 227/1 obręb Strzelce, długość ok. 885 m; 4) droga gminna zlokalizowana na działce nr 25 oraz fragment drogi gminnej nr 140235C Szczeglin – Olsza, zlokalizowany na działce nr 26 obręb Świerkówiec; 5) fragment drogi gminnej nr 140222C Żabno – Żabienko, zlokalizowany na działce nr 163 obręb Żabno, długość ok. 494 m; 6) droga gminna nr 140225C Huta Palędzka – Sadowiec – Ławki, zlokalizowana na działce nr 100 obręb Huta Palędzka, miejscowość Sadowiec, długość ok. 1 739 m; 7) fragment drogi gminnej nr 140236C Żabno – Bystrzyca – Olsza, zlokalizowany na działkach nr 56/1 i 56/2 obręb Olsza, długość ok. 330 m. 3. Zakres robót obejmuje w szczególności wykonanie robót przygotowawczych, remontów cząstkowych nawierzchni, wykonanie warstw bitumicznych, profilowanie i uzupełnienie poboczy oraz wykonanie robót towarzyszących. 4. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 7 do SWZ oraz dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. 5. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. W przypadku rozbieżności pomiędzy przedmiarem robót a dokumentacją projektową lub OPZ, wiążące są postanowienia dokumentacji projektowej oraz OPZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1425942,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2799134,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1425942,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5571697480

7.3.3)Ulica

Olsza 3

7.3.4)Miejscowość

Mogilno

7.3.5)Kod pocztowy

88-300

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1425942,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mogilno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mogilno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 425 943 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe sp. z o.o. (Mogilno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.