Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usług kremacji zwłok

Zamawiający Miejski Zarząd Usług Komunalnych (Gliwice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług kremacji zwłok”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Usług KomunalnychGliwice, Śląskieopublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Usług Komunalnych

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271048212

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Strzelców Bytomskich 25c

1.4.2.)Miejscowość

Gliwice

1.4.3.)Kod pocztowy

44-109

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzuk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzuk.gliwice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-726096ff-60be-4b3b-bba2-2dbf5a7022e9

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421490

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00221455

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usług kremacji zwłok

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych usług kremacji zwłok wraz z transportem zwłok do kremacji oraz dostarczeniem urny z prochami po skremowaniu zmarłego, oznaczonej tabliczką z imieniem i nazwiskiem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.

Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (t.j. Dz.U. 2024 r. poz. 576) oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie.

Istotne warunki zamówienia:

W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający zleci szacunkowo 350 usług kremacji, w tym około 10 usług kremacji zwłok o wadze powyżej 140 kg oraz około 3 kremacji dzieci do lat 5).
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia z zachowaniem powagi i szacunku należnego zmarłym.
Usługa kremacji będzie wykonywana na podstawie jednostkowych zamówień wystawianych przez Zamawiającego.
Wykonawca odbierze zwłoki do kremacji w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia przez Zamawiającego.
Wykonawca dostarczy urnę z prochami w ciągu 24 godzin od odbioru zwłok do kremacji nie wliczając niedziel i świąt.
Odbiór zwłok do kremacji odbywać się będzie od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych) w godzinach od 7:00 do 18:00, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Miejscem odbioru zwłok do kremacji jest chłodnia domu przedpogrzebowego przy ul. Kozielskiej 120 w Gliwicach.
Dostarczanie urn z prochami odbywać się będzie od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem dni świątecznych) w godzinach od 6:00 do 14:00, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Miejscem dostarczenia urny wraz z prochami jest Zakład Pogrzebowy MZUK przy ul. Kozielskiej 120 w Gliwicach.
Wykonawca będzie odbierał zwłoki do kremacji we własnej trumnie kremacyjnej, uwzględniając i dostosowując każdorazowo trumnę do zwłok o wadze powyżej 140 kg / poniżej 140kg oraz kremację dzieci do lat 5.
Zamawiający wraz ze zwłokami do kremacji przekaże Wykonawcy: urnę na prochy, kserokopie aktu zgonu, zgodę na kremację zwłok.
Wykonawca dostarczy Zamawiającemu: urnę z prochami z naklejoną tabliczką z imieniem i nazwiskiem zmarłego, świadectwo kremacji, fakturę VAT za wykonaną usługę.
Liczba usług kremacji w trakcie obowiązywania umowy może ulec zmianie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację zamówienia o wartości nie mniejszej niż 50% łącznej wartości umowy brutto określonej w §5 ust. 2. Z tytułu zmniejszenia wartości umowy Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.

3.9.)Główny kod CPV

98371120-1 - Usługi kremacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-06-16 do 2026-06-16

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Polska Grupa Kremacyjna Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5273067891

4.3.4.)Miejscowość

Katowice

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

217923,37 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00303737/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-06-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

217923,37 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98371120-1Usługi kremacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Usług Komunalnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98371120-1 (Usługi kremacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.