Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

1. Z uwagi na fakt, że dwie z trzech złożonych ofert podlegają odrzuceniu z prowadzonego postępowania cena oferty Wykonawcy tj.: Profilexpol sp. z o.o., ul. Władysława Łokietka 5/2, 70-254 Szczecin (która jest zgodna z wymaganiami dokumentów zamówienia) (244 609,65 zł.), przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia (222 000,- zł) i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej. Z uwagi na powyższe postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa 3 sztuk namiotów pneumatycznych z wyposażeniem

Zamawiający Powiat Tarnowski - Starostwo Powiatowe w Tarnowie (Tarnów, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa 3 sztuk namiotów pneumatycznych z wyposażeniem”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat Tarnowski - Starostwo Powiatowe w TarnowieTarnów, Małopolskieopublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 268 490 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: 1. Z uwagi na fakt, że dwie z trzech złożonych ofert podlegają odrzuceniu z prowadzonego postępowania cena oferty Wykonawcy tj.: Profilexpol sp. z o.o., ul. Władysława Łokietka 5/2, 70-254 Szczecin (która jest zgodna z wymaganiami dokumentów zamówienia) (244… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Tarnowski - Starostwo Powiatowe w Tarnowie

1.3.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660520

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gabriela Narutowicza 38

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiat.tarnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/sptarnow

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-073575da-3c90-49ad-9d99-feb13ba18874

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 3 sztuk namiotów pneumatycznych z wyposażeniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-073575da-3c90-49ad-9d99-feb13ba18874

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421305

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054982/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.9 Dostawa namiotów pneumatycznych z wyposażeniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00363858

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.26.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 sztuk namiotów pneumatycznych z wyposażeniem
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi zał. nr 1 do SWZ
3) Zamawiający - na podstawie art. 16b ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026r. poz. 793 z późn zm.), nie dopuszcza do realizacji zamówienia dostaw (produktów/towarów) pochodzących z państw trzecich, z którymi Unia Europejska nie zawarła umowy międzynarodowej przyznającej wykonawcom z tych państw równy i wzajemny dostęp do rynku zamówień publicznych (w szczególności Porozumienia w sprawie zamówień rządowych – GPA).

4.5.3.)Główny kod CPV

39522530-1 - Namioty

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

35112000-2 - Sprzęt ratunkowy i awaryjny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania
1.Z uwagi na fakt, że dwie z trzech złożonych ofert podlegają odrzuceniu z prowadzonego postępowania cena oferty Wykonawcy tj

Profilexpol sp. z o.o., ul. Władysława Łokietka 5/2, 70-254 Szczecin (która jest zgodna z wymaganiami dokumentów zamówienia) (244 609,65 zł.), przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia (222 000,- zł) i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej. Z uwagi na powyższe postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn.zm.).

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39522530-1Namioty
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
268 490 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
151 200 zł476 059 zł
Rozstęp międzykwartylowy
324 859 zł
Źródło próbki
CPV 39522530· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
151 200 zł
Mediana
268 490 zł
Górny kwartyl
476 059 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Tarnowski - Starostwo Powiatowe w Tarnowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39522530-1 (Namioty). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.