AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja drogi gminnej nr 130127C Jeżewo-Jeżewice od km 0+000,0 do km 1+150

Zamawiający Gmina Łabiszyn (Łabiszyn, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja drogi gminnej nr 130127C Jeżewo-Jeżewice od km 0+000,0 do km 1+150”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 09:00. Wadium: 15 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁabiszynŁabiszyn, Kujawsko-Pomorskie (powiat Żniński →)opublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Wadium
15 000 zł
Termin składania ofert
18 września 2026, 09:00
14d 6h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Rękojmia25%Termin płatności15%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 18 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 18 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Rękojmia 25%, termin płatności 15%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja drogi gminnej nr 130127C Jeżewo-Jeżewice od km 0+000,0 do km 1+150.

  • 4

    RyzykoWadium: 15 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łabiszyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351200

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac 1000-lecia

1.5.2.)Miejscowość

Łabiszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

89-210

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@labiszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.labiszyn.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja drogi gminnej nr 130127C Jeżewo-Jeżewice od km 0+000,0 do km 1+150

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30e44fac-bca3-41fc-8be6-334ba4919770

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421275

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00076980/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja drogi gminnej nr 130127C Jeżewo-Jeżewice od km 0+000,0 do km 1+150

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/81401/summary

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/81401/summary

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektroniczne opisane zostały na stronie prowadzonego postępowania.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
- administratorem zbieranych i przetwarzanych przez Gminę Łabiszyn danych osobowych jest Burmistrz Łabiszyna, z siedzibą w Łabiszynie, ul. Plac 1000-lecia 1 , mail: urzad@labiszyn.pl
- administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych: email: inspektor@cbi24.pl*;
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na: Przebudowa srogi gminnej w Smogorzewie znak sprawy: IGM.271.8.2026, prowadzonym w trybie podstawowym art. 275 pkt 2 Pzp;
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o ustawę z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zwaną dalej „ustawa Pzp”;
- Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z regulacji prawnych (kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych; umowy o dofinansowanie zawartej między beneficjentem a określoną instytucją; trwałości danego projektu i konieczności zachowania
dokumentacji projektu do celów kontrolnych, ustawą Prawo zamówień publicznych itp.). Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
- obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
- w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.22 RODO;
- posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
- nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IGM.271.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi gminnej nr 130127C, obejmująca wykonanie nawierzchni bitumicznej wraz z poboczami oraz zjazdami. 2. Lokalizacja zamówienia

droga gminna nr 130127C na działkach nr 152; 79/2; obręb Jeżewo, gmina Łabiszyn, powiat żniński, województwo kujawsko- pomorskie, modernizacja zaczynać się będzie od km 0+000,0 do km 1+150. Rozpatrywany odcinek drogi ma długość 1 150,00 km. 3. Remontowana droga stanowi dojazd do budynków mieszkalnych w zabudowie zagrodowej oraz do pól uprawnych. Modernizacja polegać będzie na wykonaniu nakładki bitumicznej na istniejącej jezdni tłuczniowej i umocnieniu poboczy gruntowych. Na zjazdach projektuje się nawierzchnię z betonu asfaltowego. Projektuje się wykonanie poboczy umocnionych kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie o szerokości 0,75 m i poboczy gruntowych o szerokości 0,25 m (łączna szerokość poboczy wynosi 1,0 m). Obszar oddziaływania mieści się w granicach działek nr 152, 79/2; obręb Jeżewo, gmina Łabiszyn, powiat żniński, województwo kujawsko- pomorskie, 041904_5.0003.152; 041904_5.0003.79/2. STAN PROJEKTOWANY 5.1. Założenia projektowe: − Klasa drogi – gminna wewnętrzna: D – dojazdowa − Prędkość projektowa – 40 km/h − Kategoria ruchu – KR 2 − Szerokość jezdni –4,0 m − Spadki poprzeczne jezdni – 2% − Szerokość chodnika – brak chodnika − Szerokość poboczy – 1,0 m • pobocza umocnione tłuczniem o szerokości 0,75 m • pobocza ziemne o szerokości 0,25 m − Szerokość rozgraniczenia – istniejąca 5.2. Rozwiązania w planie Przebieg drogi gminnej dostosowano do istniejącego pasa drogowego. Projektuje się jezdnię o przekroju drogowym jednojezdniową dwukierunkową o jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach o szerokości 4,0 m z poboczami umocnionymi kruszywem łamanym o szerokości 0,75 m i ziemnymi 0,25 m (łączna szerokość poboczy 1,0 m).Modernizacja zaczyna się w km 0+003,5 na istniejącym zjeździe z drogi wojewódzkiej nr 246. Modernizacja w granicach drogi wojewódzkiej zostanie wykonany na podstawie osobnego opracowania. Modernizacja kończy się w km 1+150. Długość modernizowanego odcinka wynosi 1,1465 km. Od drogi wojewódzkiej do km 0+028 projektuje się jezdnię o szerokości 5,5 m zdolną przenieść obciążenia ruchu KR3. W celu zapewnienia połączenia drogi z terenami przyległymi projektuje się zjazdy w miejscach obecnie istniejących zjazdów gruntowych. Zjazdy należy wykonać o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości minimum 6 m oraz długości równej szerokości pobocza 0,75 m. Wody opadowe poprzez spadki poprzeczne i podłużne odprowadzane będą na pobocza oraz na tereny zielone. Projekt zmiany stałej organizacji ruchu stanowi osobne opracowanie. Niweletę dostosowano do istniejącego terenu zapewniając odpowiednie odwodnienie poprzeczne i podłużne drogi. Przebieg drogi pokazany został na Planie Sytuacyjnym rys. Nr 2. 5.3. Projektowana niweleta Niweletę dostosowano do istniejącej jezdni, zjazdów i otaczającego terenu zapewniając odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne jezdni. 5.4. Przekrój poprzeczny Remont polegać będzie na wykonaniu profilowania mechanicznego i wyrównania istniejącej nawierzchni tłuczniowej kruszywem łamanym. Następnie na przygotowanej podbudowie wykonanie warstw bitumicznych, warstwy wiążącej z AC16W grub. 4 cm i warstwy ścieralnej z AC11S grub. 4 cm. Konstrukcja nawierzchni: • warstwa ścieralna z BA AC11S grub. 4 cm, • warstwa wiążąca z BA AC16W grub. 4 cm, • warstwa wyrównawcza mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 15 cm, parametry kruszywa: ścieralność LA≤35; mrozoodporność F4; nasiąkliwość WA24 ≤2; odporność na ścieranie MDE≤30 • mechaniczne profilowanie i zagęszczanie istniejącej nawierzchni, Na odcinku od drogi wojewódzkiej do km 0+028 projektuje się konstrukcję jezdni pod KR3 zwiększając konstrukcję jezdni o warstwę podbudowy bitumicznej BA AC22P grub. 8 cm między warstwą wyrównawczą z mieszanki niezwiązanej z kruszywem, a warstwą wiążącą z BA AC16W. Konstrukcja zjazdów bitumicznych: • warstwa ścieralna z BA AC11S grub. 4 cm, • warstwa wiążąca z BA AC16W grub. 4 cm, • warstwa podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 25 cm, parametry kruszywa: ścieralność LA≤35; mrozoodporność F4; nasiąkliwość WA24 ≤2; odporność na ścieranie MDE≤30 Konstrukcja na poboczach umocnionych: • warstwa wyrównawcza mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub.15 cm, parametry kruszywa: ścieralność LA≤35; mrozoodporność F4; nasiąkliwość WA24 ≤2; odporność na ścieranie MDE≤30 W miejscach zawężenia istniejącej nawierzchni gruntowej umocnionej kruszywem należy wykonać koryto na głębokość 15 cm i wykonać podbudowę pomocniczą z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 mm grub. 15 cm. Na tak przygotowanej nawierzchni należy wykonać projektowaną nawierzchnię na całej szerokości jezdni. W miejscach gdzie nawierzchnia gruntowa umocniona tłuczniem wychodzi poza pas drogowy należy przeprowadzić rekultywację terenu poza pasem drogowym poprzez rozebranie nawierzchni gruntowej i uzupełnienie jej humusem. 5.5. Odwodnienie Wody opadowe poprzez spadki poprzeczne i podłużne odprowadzane będą na pobocza i rowów przydrożnych oraz na tereny zielone. Kolejność realizacji Przed przystąpieniem do realizacji zasadniczych robót konieczne jest ustawienie oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu na czas budowy. Należy zabezpieczyć strefę robót, zapewnić w miarę możliwości dojazd awaryjny do przyległych posesji. Następnie remont należy wykonać z zachowaniem następującej kolejności robót: • Wykonanie robót pomiarowych • Profilowanie istniejącej nawierzchni mechanicznie • Wyrównanie istniejącej nawierzchni warstwą tłucznia • Wykonanie nawierzchni bitumicznej dwuwarstwowej ze skropieniem między warstwowym emulsją asfaltową • Wykonanie oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu • Uporządkowanie terenu budowy

4.2.6.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-06

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Za najkorzystniejszą Zamawiający uzna ofertę, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą liczbę punktów w kryteriach wyboru ofert. Maksymalna liczba punktów jaką może uzyskać Wykonawca wynosi 100 pkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Rękojmia

4.3.6.)Waga

25

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

termin płatności

4.3.6.)Waga

15

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału dotyczące:
Zamawiający żąda wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, Wykonawca wykonał minimum 2 roboty budowlane polegające na:
remoncie lub przebudowie lub budowie drogi z betonu asfaltowego o długości min. 1500 m i wartości min 500 000,00 zł brutto każda z robót, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, Wykonawca wykonał minimum 2 roboty budowlane polegające na: remoncie lub przebudowie lub budowie drogi z betonu asfaltowego o długości min. 1 500 m i wartości min. 500 000,00 zł brutto każda z robót, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te
roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn
niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego – wzór stanowi załącznik do SWZ
2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zgodnie z SWZ

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

OFERTĘ składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem do SWZ.
Wraz z OFERTĄ Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale 5 SWZ;
2) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale 5 SWZ (jeżeli dotyczy);
3) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale 5 SWZ (jeżeli dotyczy);
4) oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy konsorcjum (jeżeli dotyczy)
5) odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie 15 000,00 PLN. (słownie

piętnaście tysięcy złotych 00/100) 2. Zgodnie z art. 97 ust. 7 Pzp wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299). 3. Szczegółowy opis wymagań dot. składania wadium opisany został w Rozdziale 10 SWZ dostępnym na stronie prowadzonego postępowania.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale 5 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, w okolicznościach gdy Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
a) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2
ustawy Pzp opisane w Rozdziale 5 SWZ,
b) warunki dotyczące wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia opisanych w Rozdziale 5 SWZ, zobowiązani są do dołączenia do oferty oświadczenia, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ)

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia opisany został w załączniku nr 3 do SWZ dostępnym na stronie prowadzonego postępowania.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-18 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/81401/summary

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-18 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-18

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców opisane zostały w Rozdziale 1 SWZ dostępnej na stronie prowadzonego postępowania.

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Termin wykonania zamówienia:
- w km. od 0,003 do km 0,683 do dnia 22.10.2026r.
- w km. od. 0,000 do km 0,003 i od km 0,683 do km 1+150 do dnia 06.11.2026r.
Za termin wykonania budowy Zamawiający uznaje termin zgłoszenia do Zamawiającego wykonania robót i gotowości do rozpoczęcia odbioru końcowego robót.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 18.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Łabiszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łabiszyn.
Tak. Wadium określono na 15 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.