Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
P.R.B MUREX· Głubczycemikrofirma
Wartość umowy
865 420 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
210 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Zamawiający Gmina Głubczyce (Głubczyce, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14…”, wybierając ofertę wykonawcy P.R.B MUREX. Wartość umowy: 865 420 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina GłubczyceGłubczyce, Opolskie (powiat Głubczycki →)opublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
865 420 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.R.B MUREX (Głubczyce), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 865 420,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 210 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GŁUBCZYCE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412875

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Niepodległości 14

1.5.2.)Miejscowość

Głubczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

48-100

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

77 485 30 21

1.5.8.)Numer faksu

77 485 24 16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wki@glubczyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.glubczyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-63d73a9b-e8e7-4e52-a73a-d77bab40616c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-63d73a9b-e8e7-4e52-a73a-d77bab40616c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421267

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031508/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności - w formule "zaprojektuj i wybuduj".

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298257

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KI.ZP.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

786102,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi: Modernizacja gminnego magazynu i adaptacja pomieszczeń znajdujących się w Pietrowicach 14 do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności -w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Środki na realizację zadania pochodzą z udzielonej Gminie Głubczyce dotacji celowej z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
- wydzielenie pomieszczeń na pierwszej kondygnacji budynku do pełnienia funkcji bazy noclegowej z zapleczem socjalnym,
- wydzielenie pomieszczenia na pierwszej kondygnacji budynku do pełnienia funkcji koordynacji działań pomocowych dla ludności,
- wykonanie modernizacji pomieszczenia magazynowego na parterze budynku,
- wykonanie nowych instalacji, w tym instalacji PV,
- podłączenie do instalacji elektrycznej budynku agregatu prądotwórczego jako niezależnego źródła energii elektrycznej,
- wykonanie docieplenia oraz nowej elewacji na części budynku.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 8 do SWZ,
- Program Funkcjonalno-Użytkowy – załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

865420,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

865420,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

865420,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.R.B MUREX

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

531128105

7.3.3)Ulica

Klisino 132

7.3.4)Miejscowość

Głubczyce

7.3.5)Kod pocztowy

48-100

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Na etapie składania oferty podwykonawca nie jest znany. Zakres zamówienia, który wykonawca zamierza powierzyć do realizacji podwykonawcy: roboty branży elektrycznej, prace projektowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

865420,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

210 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głubczyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głubczyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 865 420 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.R.B MUREX (Głubczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.