Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce - Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka Stara do msc. Błędów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1616W Goszczyn – Daltrozów

Zamawiający Powiat Grójecki (Grójec, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce - Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat GrójeckiGrójec, Mazowieckie (powiat Grójecki →)opublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 825 655 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiat Grójecki

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223149

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Józefa Piłsudskiego 59

1.4.2.)Miejscowość

Grójec

1.4.3.)Kod pocztowy

05-600

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.4.7.)Numer telefonu

48 665 11 00

1.4.8.)Numer faksu

48 665 11 47

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@grojec.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.grojec.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d991627-9e7c-4f92-9155-492f7972e26a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421252

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00146233

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce - Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka Stara do msc. Błędów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1616W Goszczyn – Daltrozów

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Lokalizacja robót:
Droga powiatowa Nr 1627W Łęczeszyce - Błędów, Gmina Błędów
Długość odcinka 1815,00 mb, od km 3+670 do km 5+485

Szczegółowy zakres robót obejmuje wykonanie następujących prac:
1. roboty pomiarowe,
2. geodezyjna inwentaryzacja podwykonawcza,
3. wykonanie kanału technologicznego z rur PCW,
4. oczyszczenie i skropienie bitumem istniejącej nawierzchni asfaltowej,
5. wykonanie podbudowy z mieszanki MCE,
6. wykonanie warstwy wyrównawczej na całej szerokości jezdni,
7. wykonanie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni,
8. regulacja wysokościowa zjazdów do posesji,
9. wykonanie koryta pod pobocze,
10. zabezpieczenie krawędzi kruszywem,
11. wykonanie malowania grubowarstwowego znaków poziomych.
Lokalizacja robót:
Droga powiatowa nr 1616W Goszczyn - Daltrozów na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną 160405W do granicy powiatu grójeckiego

Szczegółowy zakres robót obejmuje wykonanie następujących prac:
1. roboty pomiarowe przy powierzchniowych robotach ziemnych,
2. usunięcie kolidującej zieleni,
3. roboty rozbiórkowe,
4. wykonanie wykopu w gruntach kat. III – IV, z wywozem urobku,
5. wykonanie nasypów,
6. regulacja wysokościowa urządzeń podziemnych,
7. ustawienie obramowania nawierzchni z krawężników, oporników, obrzeży,
8. frezowanie nawierzchni,
9. wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni,
10. wykonanie konstrukcji nawierzchni chodników,
11. wykonanie konstrukcji nawierzchni zjazdów,
12. wykonanie organizacji ruchu,
13. wykonanie robót wykończeniowych – zieleni drogowej.

Inwestycja będzie realizowana w oparciu o zgłoszenie budowy.
Szczegółowy zakres robót przewidzianych do realizacji określony jest w projekcie, przedmiarze robót i kosztorysie ofertowym.
Sposób realizacji zadania określają szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót STWiOR.
Wszystkie roboty wykonane będą w pasie drogowym. Przebudowa drogi będzie prowadzona przy dopuszczonym ruchu drogowym za wyjątkiem wykonania warstwy ścieralnej. Warstwę ścieralną nawierzchni należy wykonać całą szerokością jezdni przy zamknięciu drogi dla ruchu. Prowadzone prace będą zabezpieczone i oznakowane zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do opracowania, przedłożenia zatwierdzonego projektu czasowej organizacji ruchu oraz wdrożenia w czasie wykonywania zamówienia. Teren musi zostać zabezpieczony pod względem ppoż. i bhp, a wykonawca ponosi odpowiedzialność wobec zamawiającego i osób trzecich za szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

14 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BUDROMOST - STARACHOWICE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

290010189

4.3.3.)Ulica

Św. Rocha 31

4.3.4.)Miejscowość

Wąchock

4.3.5.)Kod pocztowy

27-215

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

4665162,36 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00202293/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Na podstawie Wniosku Wykonawcy z dnia 2 czerwca 2026 roku w sprawie realizacji zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce - Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka Stara do msc. Błędów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1616W Goszczyn – Daltrozów
w umowie nr 73.2025.WIZPiRP z dnia 23 kwietnia 2025 r. wprowadza się następujące zmiany:
§ 4. ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 16 miesięcy od daty zawarcia umowy”.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis zamówienia pozostał bez zmian.

5.4.6.)Wartość zmiany

0,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Opis przyczyn dokonania zmian został ujęty w Informacjach dodatkowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Rozszerzony zakres obejmuje wykonanie następujących robót:
• robót pomiarowych,
• geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• oczyszczenia i skropienia nawierzchni bitumem,
• wykonania podbudowy z mieszanki MCE o grubości 25 cm,
• wykonania warstwy wyrównawczej w ilości 125 kg/m²,
• wykonania warstwy ścieralnej o grubości 4 cm,
• regulacji wysokościowej zjazdów betonowych oraz z kostki brukowej,
• wykonania koryta,
• wykonania oznakowania poziomego grubowarstwowego,
• zabezpieczenia krawędzi kruszywem na fragmencie o długości 530,00 mb drogi powiatowej Nr 1614W Trzylatków – Kozietuły na odcinku Błędów – Bielany.

5.4.6.)Wartość zmiany

477906,06

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

5143068,42 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Na podstawie Uchwały nr 89/26 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 16 czerwca 2026 roku zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na realizację projektów w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, § 1 ust. 1 umowy nr 73.2025.WIZPiRP z dnia 23 kwietnia 2025 r. otrzymuje brzmienie:
„1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce – Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka Stara do msc. Błędów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1616W Goszczyn – Daltrozów, przebudowa DP 1614W Trzylatków – Kozietuły na odc. Błędów – Bielany oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1618W Stara Wieś – Błędów.
Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Na podstawie Protokołu konieczności nr 1 z dnia 25 czerwca 2026 roku w sprawie realizacji zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 1627W Łęczeszyce – Błędów na odcinku od msc. Dąbrówka Stara do msc. Błędów oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1616W Goszczyn – Daltrozów, przebudowa DP 1614W Trzylatków – Kozietuły na odc. Błędów – Bielany oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1618W Stara Wieś – Błędów w umowie nr 73.2025.WIZPiRP z dnia 23 kwietnia 2025 r. wprowadza się następujące zmiany:
§ 5. ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Strony uzgadniają wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu umowy (wyliczone na podstawie kosztorysu ofertowego) na kwotę w wysokości:
Ogółem netto 4 181 356,44 zł
Ogółem podatek VAT 961 711,98 zł
Ogółem brutto 5 143 068,42 zł
słownie: pięć milionów sto czterdzieści trzy tysiące sześćdziesiąt osiem złotych 42/100
- w 2025 roku: netto 1 942 800,00 zł, podatek VAT 446 844,00 zł, brutto 2 389 644,00 zł
- w 2026 roku: netto 1 850 014,93 zł, podatek VAT 425 503,43 zł, brutto 2 275 518,36 zł - po wykonaniu i odebraniu części robót objętych umową
- w 2026 roku: netto 388 541,51 zł, podatek VAT 89 364,55 zł, brutto 477 906,06 zł - po wykonaniu i odebraniu całości robót objętych umową”.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
825 655 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 410 zł1 841 672 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 474 261 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 410 zł
Mediana
825 655 zł
Górny kwartyl
1 841 672 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Grójecki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grójec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.