Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Skoczów

Zamawiający Gmina Skoczów (Skoczów, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Skoczów”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SkoczówSkoczów, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 188 668 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKOCZÓW

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182522

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Skoczów

1.4.3.)Kod pocztowy

43-430

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.4.7.)Numer telefonu

33/ 82 80 171

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@um.skoczow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skoczow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ecff60a-0d22-11ef-9b7e-467806a93518

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421049

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00318377

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie projektu planu ogólnego Gminy Skoczów

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest wykonanie projektu planu ogólnego Gminy Skoczów, zgodnie z uchwałą Nr LIV/582/2023 Rady Miejskiej Skoczowa z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego Gminy Skoczów.
Zamówienie zostanie wykonane zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów, w szczególności ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2023r., poz. 977 z późn. zm.) dalej upzp, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych ustawą z dnia 7 lipca 2023r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. 2023 poz. 1688) art. 13a – 13m, Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 8 grudnia 2023 r. w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów oraz ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. 2023 poz. 1094 z późn. zm.), biorąc pod uwagę, że Gmina Skoczów posiada Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego przyjęte uchwałą nr XX/224/2016 z dnia 21.06.2016 r. oraz 100% pokrycia terenu miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, dostępnymi pod adresem:
https://sip.gison.pl/skoczow
lub
https://rejestrurbanistyczny.gison.pl/skoczow
W zakres zamówienia wchodzą wszystkie konieczne czynności mające na celu opracowanie kompletnego projektu planu ogólnego Gminy Skoczów z uzasadnieniem i prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzoną przez osobę, o której mowa w art. 74a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko do jego uchwalenia tj.:
1) przeprowadzenie procedury formalno-prawnej dla projektu planu, wynikającej z upzp,
2) opracowanie projektu planu ogólnego w zakresie zgodnym m.in. z art. 13a i 13b upzp,
3) przygotowanie pism przewodnich do instytucji, niezbędnej korespondencji, komunikatów i zawiadomień, udział w posiedzeniu Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej,
4) udział w konsultacjach społecznych, które będą przeprowadzone w formie zbierania uwag, spotkania otwartego i dyżurów projektanta (2 razy po 1 godzinie we wtorki w godzinach 15:30-16:30 w siedzibie Zamawiającego), oraz ewentualnie w dodatkowej, czwartej formie, o ile została wskazana przez Wykonawcę w złożonej ofercie*
Zadeklarowanie dodatkowych punktów konsultacyjnych stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XXVIII SWZ)
5) wprowadzenie projektu planu do Edytora Aktów Prawnych (Legislator),
6) udział w posiedzeniu komisji oraz sesji Rady Miejskiej Skoczowa, na której będzie uchwalany plan ogólny Gminy Skoczów.

Przedmiot umowy obejmuje także:
1) dokumentację do opinii i uzgodnień składającą się z projektu planu ogólnego i prognozy oddziaływania na środowisko, w wymaganej przepisami prawa ilości oraz formacie,
2) projekt planu tj. ustalenia planu w postaci uchwały wraz z wymaganymi załącznikami,
do przedstawienia na sesji Rady Miejskiej celem uchwalenia,
3) plik przeznaczony do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego,
4) trzy teczki zawierające ustalenia planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,
5) dokumentację formalno-prawną w dwóch egzemplarzach tj. oryginał i kopię,
6) ustalenia planu, prognozę oddziaływania na środowisko w postaci elektronicznej na płycie CD.
Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4) oraz Harmonogram rzeczowo-finansowy (załącznik nr 5)

3.8.)Główny kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-06-13

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

22 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Archimedes-Paweł Duś

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5471603686

4.3.3.)Ulica

Listopadowa

4.3.4.)Miejscowość

Bielsko-Biała

4.3.5.)Kod pocztowy

43-300

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

228780,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00370500/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-13

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z koniecznością wprowadzenia przeprowadzenia dodatkowych prac analitycznych i wprowadzenia istotnych zmian w projekcie planu, wynikających ze złożenia ponad 300 uwag w toku konsultacji społecznych projektu planu ogólnego, a także ponownego przeprowadzenia niezbędnych uzgodnień.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmianie ulega termin wykonania umowy, który ustala się do dnia 31 sierpnia 2026r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71400000-2Usługi architektoniczne dotyczące p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
188 668 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 896 zł348 780 zł
Rozstęp międzykwartylowy
205 885 zł
Źródło próbki
CPV 71400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 896 zł
Mediana
188 668 zł
Górny kwartyl
348 780 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skoczów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skoczów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71400000-2 (Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.