Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

Zamawiający Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin, Lubelskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Marii Curie-SkłodowskiejLublin, Lubelskieopublikowano 3 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001353

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

1.4.2.)Miejscowość

Lublin

1.4.3.)Kod pocztowy

20-031

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@mail.umcs.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umcs.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df922d47-8eb3-4161-be58-b61783cde62e

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00421034

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-09-03

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00307607

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 1, 20-031 Lublin.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-28

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SYMETRIUM Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6762549147

4.3.4.)Miejscowość

Zabierzów

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1474155,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00501936/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-08

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Okoliczności zmiany umowy nr 74/10/TP/45-2025/DZP-p z dnia 28.10.2025r. potwierdzone zostały protokołem konieczności nr 2 z dnia 28.04.2026 r. i skutkują koniecznością dokonania zmiany zakresu rzeczowego Umowy, obejmujących wykonanie robót niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, których potrzeby nie można było przewidzieć na etapie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani przed terminem składania ofert oraz wynikającą z powyższych okoliczności konieczność zmiany terminu realizacji Umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W wyniku zmiany umowy zmienił się zakres rzeczowy umowy nr 74/10/TP/45-2025/DZP-p z dnia 28.10.2025r., który został opisany w protokole konieczności nr 2 z dnia 28.04.2026r.
Zmianie uległ również termin wykonania zamówienia na 29.05.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

15375,00

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wynagrodzenie Wykonawcy określone w § 2 ust. 1 umowy nr 74/10/TP/45-2025/DZP-p z dnia 28.10.2026r. na podstawie aneksu nr 2 z dnia 08.05.2026 r. wzrosło do kwoty 1 489 530,00 złotych brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.